WiFi telefon Fujitsu, co se umí přepnout do mobilní sítě

Fujitsu ve středu společně s Net-2Com představilo první telefon vybavený WiFi rozhraním, který se umí bezproblémově přepojit do mobilní sítě, v tomto případě bohužel do japonské PHS. Prototyp telefonu (na fotce) je vystavován právě teď na China Telecom 2004 v Šanghaji, tak se tam nezapomeňte stavit.

Fujitsu WiFi telefon

Přepojení hovoru z VoIP do mobilní sítě není technicky zrovna triviální, ale najde se skupina operátorů, kteří něco takového chtějí, v Evropě po tom touží T-Mobile, který to považuje za slušnou zbraň proti Vodafone, i když by mu stačilo začít s bezproblémovým přepnutím dat …

Jak vidno ze snímečku, ten WiFi telefon není žádná šunka. QVGA TFT displej 2,2 palce, k tomu slot pro CompactFlash, USB rozhraní, vestavěné WinCE .NET 4.2 a chystaná podpora Linuxu, na takovém mobilu bychom si tady smlsli. Tisková zpráva anglicky zde.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Na PHS se vubec zkousi spousta veci – ted me napadaji moznost pouzit sluchatko v dosahu domaci zakladnove stanice na volani z pevne linky, PHS v naramkovych hodinkach ci prstenu (volani prstenem: strcite prst do ucha a volate. Blbe se predava sluchatko jinym lidem), moznost volat mezi dvema terminaly jako vysilacky (pekna blbost… muze byt uzitecne na nejakych skupinovych akcich)… a ted tohle. Jsem zvedavy, kdy se to dostane na "mobily" (PHS neni "keitai" tj. mobil – je tu povazovano za "mobily pro chude")

  • [1] podobné věci jsou i pro GSM, ale zatím jen ve standardu (už dlouho) a nikdo to v praxi nevyrábí 🙁 Možná je to keitai, ale asi by to tolik neneslo 🙂

  • Ericssony mely vzdycky v servisnim menu moznost ukazat vsechny stringy ve firmware – a hadaje z toho bych rekl, ze spoustu zajimavych funkci v tech telefonech dokonce i je hotovych, jenom jsou vypnute (at uz operatorem ci vyrobcem mobilu) 🙁 .

    BTW: Tento nicnerikajici prispevek pisu hlavne proto, abych se prihlasil do systemu jmenem (kvuli novym komentarum) – uteklo mi tlacitlo login, nebo to vazne jinak nejde?