Marigold.cz » WiFi technika Giom českého výrobce Mikrovlny s.r.o.
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Málokdy se člověk setkává s wifi technikou od českého výrobce, zpravidla narazím jen na nějaké malosériové výrobce antén. V případě společnosti Mikrovlny s.r.o. jde o čestnou výjimku, protože tato firma vyrábí několik produktů s WiFi, přičemž nejde o trapné variace na asijskou produkci běžných WiFi prvků, ale o skutečný vlastní vývoj produktů, se kterými se na trhu tak často nepotkáváme.


Produktová řada se jmenuje Giom a je zaměřená především na ethernet konvertory, tedy na „krabičky“, které z jedné strany chytají WiFi signál a z druhé strany z nich leze ethernet rozhraní, slouží tedy především k připojení klientů do WiFi sítě. Je pravda, že takto se už dnes dají používat i přístupové body, kdy po přepnutí do režimu AP client fungují vlastně stejně, jenže Giom má i něco navíc – řízení rychlosti v obou směrech. Tyto konvertory se tedy hodí pro nasazení do přípojných WiFi sítí, kde hodláte zákazníkovi řídit a omezovat jeho rychlost. K dispozici jsou zatím tři modely Giom 1 až 3, přičemž nejjednodušší Giom 1 se nastavuje pomocí telnetu, zatímco modely 2 a 3 už mají webovou administraci, možnost nastavovat rychlost podle časových pásem, dálkovou SMNP správu, firewall a v případě Giom 3 i NAT podpora. A pak je tu ještě Giom 4, tedy VPN bridge. Tato zařízení pro svoji funkci potřebují vloženou PCMCIA kartu, což je podle mne dosti na závadu v použití, protože tím se značně komplikuje připojení externí antény a tedy i zamýšlené použití pro WISP.


Kromě těchto prvků firma také nabízí útlumový člen – zařízení, které je schopné regulovat vyzářený výkon tak, aby odpovídal předpisům ČTÚ. Pochybuji ale, že by v našich podmínkách šlo o oblíbené zařízení, na dodržování předpisů se zase tak moc nedbá.


V email korespondenci na sebe firma také prozradila, že vyvíjí vylepšený přístupový bod pro WiFi, který bude spolupracovat s Orinoco kartami a s obdobnými funkcemi, jako mají předešlé Giom zařízení. Kromě toho je v přípravě klientská jednotka schopná externí instalace – tedy v  počasí odolném krytu, napájení po ethernetu a s externím zobrazovacím displejem, který bude dole u zákazníka signalizovat stav jednotky.


V přípravě je také hardware router s omezovačem provozu pro cca 30 IP na principu podobném, jako používá Frame Relay.


Stránky firmy jsou na www.mikrovlny.cz

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:37 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář