WiFi switche, nový čipset, ratifikace 802.11g

Patrick Zandl · 22. květen 2003

Našel jsem výborný článek o WiFi switche, (safra, jak se to přechyluje, WiFi switchích? fuj, to asi ne) - na Network World Fusion. U nás se tato zařízení moc nevidí (resp zatím jsem je u nás vůbec neviděl). WiFi switch nabízí jak zabezpečení, tak například řízení zatížení a roaming, je to takové komplexní řešení pro WiFi ve firmě. Většinou je vybaveno prací na více kanálech a například Vivanco dělá i speciální fázové antény, jimiž signál může posílat do daleka. Článek je výborným a obsáhlým sumářem WiFi switche trhu, tedy přehledem výrobků i vlastností a způsobů použití. Článek je zde.

Ratifikace 802.11g specifikace bude 12. června - tedy pokud se nic nepodělá. Prohlásila to firma Broadcom ve své tiskové zprávě. Snad to tak bude, bude to konec obav, že výrobky podporující G draft nebudou kompatibilní se schválenou verzí.

Další výrobce WiFi čipsetu 802.11g je tu - firma Marvell, vyrábějící součástky a díly pro ostatní výrobce. Její čipset je především levný a výkoný. Tiskovou zprávu najdete zde.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook