WiFi switche, nový čipset, ratifikace 802.11g


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Našel jsem výborný článek o WiFi switche, (safra, jak se to přechyluje, WiFi switchích? fuj, to asi ne) – na Network World Fusion. U nás se tato zařízení moc nevidí (resp zatím jsem je u nás vůbec neviděl). WiFi switch nabízí jak zabezpečení, tak například řízení zatížení a roaming, je to takové komplexní řešení pro WiFi ve firmě. Většinou je vybaveno prací na více kanálech a například Vivanco dělá i speciální fázové antény, jimiž signál může posílat do daleka. Článek je výborným a obsáhlým sumářem WiFi switche trhu, tedy přehledem výrobků i vlastností a způsobů použití. Článek je zde.


Ratifikace 802.11g specifikace bude 12. června – tedy pokud se nic nepodělá. Prohlásila to firma Broadcom ve své tiskové zprávě. Snad to tak bude, bude to konec obav, že výrobky podporující G draft nebudou kompatibilní se schválenou verzí.


Další výrobce WiFi čipsetu 802.11g je tu – firma Marvell, vyrábějící součástky a díly pro ostatní výrobce. Její čipset je především levný a výkoný. Tiskovou zprávu najdete zde.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.