WiFi – o důvod více, proč obrátit zraky k Bohu

Patrick Zandl · 1. listopad 2004

Nenapadl mne méně pitomý titulek. M. Kopta mne upozornil na článek v iStrategii, kde se píše o prvním českém hotspotu v kostele. Jde o kostel Církve adventistů sedmého dne v Praze na Malvazinkách, SSID je smichov, pokryt je vnitřek kostela, signál lze chytit i za jeho zdmi.

Praha Malvazinky - to je ten kostel...

Nejdříve bych se pozastavil u toho nejméně důležitého - tedy zda je opravdu první. Asi není. Už se mne pár farářů (sic!) na zasíťování svých farností/kostelů z důvodů pracovních ptalo a předpokládám, že někteří z nich už své notebooky (nakoupené za své, církev není tak při penězích) přes WiFi prohánějí. Také na Stodůlkách si pamatuji projekt, kdy na místní kostelní věž měly přijít antény a měl se stát retranslačním bodem pro WiFi síť, nevím už ale, jak to dopadlo. Jak říkám, není to podstatné - slovíčko první slouží pouze k zaujmutí novinářů a nemá smysl se hádat, kdo byl první, protože první je ten, kdo se o své prvenství přihlásil veřejně.

Update: Tak bylo potvrzeno, antény má také kostel ve Stodůlkách, v kostelni vezi je hotspot projektu CZFree.Net a cela fara je pokryta dalsim bodem Vatican.Net… Další kostel s anténami je sv. Ludmily v Praze na náměstí Míru a pak také v Unhošti. A určitě se najdou i další…

Trochu mne zarazila jiná věc. Na co je WiFi v kostele? Máte tu odvahu si při mši vytáhnout notesa nebo alespoň pda a čeknout, jestli nejsou nové fotečky na freefoto.cz? Nebo že byste si chtěli zagooglovat, jestli tohle kázání farář neobšlehl někde na internetu? To asi ne. Nakonec vysvětlení uvádí sama iStrategie - v kostele se dělají online přenosy, takže aby se mohlo pohodlně streamovat, WiFi se hodí. Také se zde pořádají setkání, školení atd - poznámka pro ateisty, adventistické kostely nejsou ty barokní, zlatem obteklé chrámy, ale spíše takové funkcionalistické modlitebny, ostatně inkriminovaný kostel je tu na snímku. A zde jsou stránky o jeho WiFi bodě. A zde stránky dotčeného smíchovského adventistického sboru.

Kde všude se ty hotspoty ještě neobjeví… :) A ke zřízení tohoto pochopitelně blahopřeji!

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook