WiFi Anténu Telecomu jsem nedohledal

Patrick Zandl · 17. prosinec 2002

Tak jsem přeci jen vyrazil do terénu obhlédnout WiFi Telecomu. V Praze svinsku chumelilo, nachumelilo mi do notebooku a očekávám, že boss mi nachumelí na kebuli, jestli se ten notebook do rána neprobere. V Praze byla celé odpoledne tma jak hádejte kde, tak jsem se alespoň utěšoval že vyzkouším infrafocení na mém superdigitálním extrafoťáku. Výsledek nulový - pendloval jsem kolem dvou pražských Telepointů, až mne málem sebrala ochranka. Z deprese jsem málem na WiFi anténu pasoval čidlo u kamery. Nakonec jsem ale na venkovní fasádě WiFi anténu nenašel. Tomu říkám deklas - ani Jindřišská ani Politických věznů nemá signál, spot tam neběží. Nakonec jsem došel k tomu, že APčka asi mají v interiéru, nebo opravdu moc mazaně maskované a potvrdil mi to i dnešní test pokrytí který vyšel na Technetu, doporučuji přečíst. Podle toho pokrytí, které anténa generovala (cca 10 metrů v každém směru ulice) to ale vážně vypadá na vestavěnou anténu v APčku. No, jestli jste byl někdo úspěšnější, pište mi na marigold@marigold.cz - vy ostatní se alespoň netlemte nahlas.

Navíc jsem v diskusi na Lupě dotazoval Vladana Crhu, co s WiFi Telecom zamýšlí. Crha (to je tiskový mluvka Telecomu, asi jediný pressmluvkin, kterého vídám přispívat do diskusí) potvrdil moji domněnku, že Telecom hodlá vytáhnout do boje o lukrativní lokality jako hotely, letiště atd - několik desítek dalších hotspotů se má spouštět údajně během měsíce.

A protože mi nebylo jasné, co má za smysl pilot v prodejnách Telepointu, kde ani není pořádně vytažená anténa na fasádu, prozdaril mi to kámoš z Telecomu: smyslem bylo zjistit, jak rychle je Telecom schopný protlačit přes SAP objednávky na APčka a vykopat techniky, aby šli stavět bezdrátovou síť o které v životě neslyšeli. Nu, snad to alespoň splnilo účel. Přeji dobrou noc, jdu spát - ráno moudřejší večera.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook