WideNet informoval o svém rozvoji


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


WideNet měl dnes tiskovou konferenci, na níž informoval o svých novinkách. O tom, že WideNet se roamingově propojil s WeRoamem, evropským roamingovým agregátorem, jenž obsluhuje přes 8500 hotspotů, jsem již informoval via MMS, pro české zákazníky to není moc podstatné, protože smlouva je jednosměrná a je tedy jen o tom, že zákazníci WeRoamu mohou používat síť WideNetu. Důležité je to pro provozovatele partnerských hotspotů v atraktivních lokalitách, kam by mohli směřovat cizinci využívající WeRoam – a také jejich penízky…


Šéf WideNetu Jakub Ditrich informoval i o dalších novinkách. WideNet by rád letos měl nějakých 200 hotspotů a chystá roamingové smlouvy s českými provozovateli hotspotů, hovořilo se o Eurotelu. Co mne ale zaujalo, je zavádění indoor pokrytí do provozoven v blízkosti přípojných bodů WideNetu. WideNet to řeší pomocí WDS, kdy signál vně provozovny předistribuuje pomocí WDS dovnitř provozovny, takže v rámci celé provozovny je kvalitní signál. První pokus tohoto druhu je v Panerii ve Vodičkově, WideNet už si spočítal, že v dohledu své sítě má dalších 100 provozoven a hodlá je podle úspěchu tohoto projektu zasíťovat.


A abych nezapoměl – jakub ditrich.bloguje.cz (to už na tiskovce nebylo). Jinak www.widenet.cz asi znáte.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.