WIA koupila část firmy NEXTRA Czech Republic

Patrick Zandl · 14. červen 2005

Noname píše: Podle tiskové zprávy WIA, která mi právě přišla kupuje firma WIA bezdrátovou síť Nextry (tedy tu část, která se zabývá 2,4 GHz a 5 GHz, nikoliv 26 GHz) a to včetně technologie, zákazníků atd. Chtějí na tom nabízet vlastní službu WIA WiFi, která se mi moc líbí. Funguje tak, že prostě vezmete nějakou kartu a anténu, namíříte to na jejich bod a připojíte se do jejich sítě. Pak otevřete prohlížeč a automaticky na vás vykoukne jejich webová stránka, která vám umožní se zaregistrovat a zaplatit. A kdykoliv můžete tento bod změnit, takže můžu být připojen za jedny peníze v týdnu v Praze a o víkendu třeba v Chebu.

Navíc nabízí službu s garancí rychlosti s CIR a MIR (tj. větší maximální rychlost, nižší garantovaná), což na běžných Wi-Fi není vůbec sranda udělat. Používají na to vlastní hot-spotové řešení - kdysi jsem u jednoho nejmenovaného operátora vybíral pro vlastní služby technologii a ta jejich bezkonkurenčně zvítězila (nízká cena, nejširší platební možnosti, snadná a úplná "změnitelnost ksichtu", CIR/MIR, nezávislost na prohlížeči, ...).

Síť Nextra byla svého času hodně velká a známá, poslední dobou ale imho nějak skomírala, jsem zvědav, jestli tomu WIA vlije novou krev do žil. Dokonce v tiskové zprávě píšou o spuštění WiMAX služeb v několika městech o prázdninách.

Update: na Hostovinkách uvažují, zda to má smysl...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook