Wi-fi will be ‚next dot.com crash‘

Patrick Zandl · 23. červen 2003

Vyrojilo se několik článků na téma bubliny WiFi - je to tím, že minulý týden v USA probíhá CeBit Amerika a tak každý, kdo si chce říkat analytik, musel vydat několik předpovědí a téma WiFi je lákavé. Takže popořadě:

Článek Wi-fi will be 'next dot.com crash vyšel už i na BBC News. ZDNews píše: Analysts predict Wi-Fi crash. A ComputerWorld dodává: IDC: Wi-Fi hype contrasts with reality. Snad jen britský Independent je optimističtější, když se ptá Will wi-fi take 3G to the wire?</FONT> CBS MarketWatch zase vzpomíná Evropu: Analysts predict WiFi bust in Europe. EuropeMedia dokonce tvrdí, že to bude bluetooth, kdo způsobí prasknutí WiFi bubliny, což mi přijde už docela odvážné tvrzení vzhledem k tomu, jak se bluetooth zatím rozšířil: Bluetooth to burst Wi-Fi internet access bubble - report. Podobně TechWorld cituje zprávu Forresteru na toto téma: Bluetooth to swamp Wi-Fi in the future, claims Forrester.

Pokud mám všechno shrnout, není tu mnoho novinek, které bychom netušili. WiFi hotspoty vydělávají málo a většina z nich stěží splácí svůj provoz, natož pak investice. A podle analytiků se to jen tak nezmění - odhady jsou na rok 2007. Čili komerční úspěšnost minimální. A já se znovu ptám: není problém v tom, že lidé nepotřebují mobilní data?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook