Marigold.cz » Wi-fi will be ‚next dot.com crash‘
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Vyrojilo se několik článků na téma bubliny WiFi – je to tím, že minulý týden v USA probíhá CeBit Amerika a tak každý, kdo si chce říkat analytik, musel vydat několik předpovědí a téma WiFi je lákavé. Takže popořadě:


Článek Wifi will be ‚next dot.com crash vyšel už i na BBC News. ZDNews píše: Analysts predict WiFi crash. A ComputerWorld dodává: IDC: WiFi hype contrasts with reality. Snad jen britský Independent je optimističtější, když se ptá Will wifi take 3G to the wire? CBS MarketWatch zase vzpomíná Evropu: Analysts predict WiFi bust in Europe. EuropeMedia dokonce tvrdí, že to bude bluetooth, kdo způsobí prasknutí WiFi bubliny, což mi přijde už docela odvážné tvrzení vzhledem k tomu, jak se bluetooth zatím rozšířil: Bluetooth to burst WiFi internet access bubble – report. Podobně TechWorld cituje zprávu Forresteru na toto téma: Bluetooth to swamp WiFi in the future, claims Forrester.


Pokud mám všechno shrnout, není tu mnoho novinek, které bychom netušili. WiFi hotspoty vydělávají málo a většina z nich stěží splácí svůj provoz, natož pak investice. A podle analytiků se to jen tak nezmění – odhady jsou na rok 2007. Čili komerční úspěšnost minimální. A já se znovu ptám: není problém v tom, že lidé nepotřebují mobilní data?

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 7:42 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář