WAP vyhledávání českých hotspotů hotovo

Nejprve formou oficiální tiskové zprávy


Společnost Marigold a.s. (NYSE:MAR) oznámila spuštění služby WiFi Hotspot Finder ™ pro český trh. Díky této službě může každý zájemce o připojení do WiFi sítě zjistit lokalitu, v níž se nachází hotspot s WiFi konektivitou. Služba je dostupná nejenom přes webové rozhraní (marigold.cz/hotspoty), ale také pro mobilní telefony vybavené technologií WAP a to na adrese marigold.cz/wap.


„Naše služba disponuje unikátní technologií nazývanou SelfFind ™, díky níž jsme schopni automaticky detekovat o kterou lokalitu má uživatel zájem tím, že ji uživatel vybere v menu,“ říká technický ředitel služby Patrick Zandl. „Tím dáváme uživateli veliké možnosti flexibility a více radosti ze života,“ dodává.


Nyní jak je to bez korporátního píár jazyka 🙂


Včera večer jsem s pomocí četných rad, za něž děkuji (především Broňajzovi) upravil tu chybku ve výběru měst. Ukázalo se, že Genesis má funkci na překódování slova do tvaru vhodného pro předání metodou GET a tato funkce fungovala, stačilo si jen projít dokumentaci ke Genesis 🙂 Takže to nyní funguje tak, že si vyberete ze seznamu město, v němž chcete najít hotspoty (funkce SelfFind 🙂 a ono vám je to vypíše – jedině Praha je rozdělena na části podle čísla městské části, v Praze je toho hodně a asi by se vám z centra nechtělo jet na Černý most. Doufám, že nebudou problémy s délkou decku ve wapu (=stránka se nenačte), pokud ano, hlašte je.


Také jsem wap rozhraní zpřístupnil i přes adresu marigold.cz/wap – původní adresa s koncovou .html funguje nadále. Opravil jsem problémy s délkou decku při čtení delších zpráviček a to tak, že je ořezávám na 1300 znaků a ke zbytku se zatím nedostanete. Posun na další části udělám příště, musím si kvůli tomu nainstalovat už WAPové SDK, protože WML je tak pitomý jazyk, že vyžaduje naprosto rigidní zápis a já nejsem schopen na jednoduchém simulátoru chybky nacházet, bere to dost času zjišťovat, kde jsem co prohodil a pokopal.


Snad se vám bude mobilní seznam hotspotů hodit – pokud máte WiFi kartu a občas byste si rádi někde vybrali poštu a nevíte kde, jistě přijde vhod podívat se, kde je nejbližší přípojný bod.


Někdo mi navrhoval, abych přidal k jednotlivým provozovatelům hotspotů diskusi, není to zlý nápad, udělám to příležitostně.