WAP help wanted… safra, jak předat slova s diakritikou v URL ve wapu?

Patrick Zandl · 23. listopad 2003

Včera jsem měl volnou chvilku a pustil jsem se do zprovoznění vyhledávání hotspotů ve WAPu. Myslel jsem si, že to bude brnkačka na pár minut, jenže došlo k nepříjemnému zákusu. Ve WAPu jsem něco náročnějšího dělal naposledy před čtyřmi lety, od té doby se toho dost z hlavy vykouřilo.

Problém je následující: chci dát seznam měst, kde jsou registrované hotspoty. Uživatel klikne na město ze seznamu a přenese se na výpis hotspotů v danném městě. Za tím účelem předávám v URL jako parametr jméno toho města. Vše funguje v pořádku v případě, že město nemá diakritiku, takže Brno se vyhledá bez problémů. Města s diakritikou hlásí chybně formátované URL - České Budějovice neprojdou.

Jenže co s tím, napadá někoho něco? Konstrukce, kterou používám, je následující:

<a href="wapspot.html?mesto=Čeladná">Čeladná</a>

zkoušel jsem použít i výběr přes OPTION - SELECT zápis a také to nefunguje. Nenapadá vás z hlavy něco? Já se jdu podívat po nějaké moudré literatuře, ale z internetu toho o wapu mnoho zmizelo, kromě jiného expirovala i doména wapserver.cz, takže tutorialy v češtině jsou v trapu... pište email nebo komentář, pokud vás něco napadne dříve, než mne.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook