WAP help wanted… safra, jak předat slova s diakritikou v URL ve wapu?


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Včera jsem měl volnou chvilku a pustil jsem se do zprovoznění vyhledávání hotspotů ve WAPu. Myslel jsem si, že to bude brnkačka na pár minut, jenže došlo k nepříjemnému zákusu. Ve WAPu jsem něco náročnějšího dělal naposledy před čtyřmi lety, od té doby se toho dost z hlavy vykouřilo.


Problém je následující: chci dát seznam měst, kde jsou registrované hotspoty. Uživatel klikne na město ze seznamu a přenese se na výpis hotspotů v danném městě. Za tím účelem předávám v URL jako parametr jméno toho města. Vše funguje v pořádku v případě, že město nemá diakritiku, takže Brno se vyhledá bez problémů. Města s diakritikou hlásí chybně formátované URL – České Budějovice neprojdou.


Jenže co s tím, napadá někoho něco? Konstrukce, kterou používám, je následující:


<a href=“wapspot.html?mesto=Čeladná“>Čeladná</a>


zkoušel jsem použít i výběr přes OPTION – SELECT zápis a také to nefunguje. Nenapadá vás z hlavy něco? Já se jdu podívat po nějaké moudré literatuře, ale z internetu toho o wapu mnoho zmizelo, kromě jiného expirovala i doména wapserver.cz, takže tutorialy v češtině jsou v trapu… pište email nebo komentář, pokud vás něco napadne dříve, než mne.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.