Vzniká Asociace lokálních poskytovatelů lnternetu

Na internetu vzniká Asociace lokálních poskytovatelů lnternetu (provizorní web zde), která si klade za cíl sdružovat malé, lokální ISP a komunitní sítě.

Jaké jsou hlavní cíle (návrh):

 • Hájit a prosazovat společné zájmy v jednání s třetími osobami.
 • Pravidelná setkání a provoz internetového portálu za účelem sdílení zkušeností.
 • Zvýšení prestiže svých členů díky Kodexu Asociace lokálních poskytovatelů internetu.
 • Stanovení indexu ceny konektivity.

Považuji to za docela rozumný krok. Postupem času se objeví stále více okamžiků, kdy bude potřeba, aby o sobě lokální ISP dali nějak vědět a byli schopni komunikovat například se státní správou nebo velkými společnostmi a k tomu je taková Asociace docela ideální. Samozřejmě v případě, že se nebudou platit desetitisícové poplatky za její provoz, protože na to většina lokálních ISP náladu asi nemá.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

 • test

 • hmm, takže tu nějak zmizely mé komentáře.
  K tomuto jsem psal, že je to hrůza
  1. myslím že bych třeba já mohl být užitečný, nicméně mám více než 5 míst, takže nemohu být členem
  2. komunitní sítě v 99% nemají licenci na poskytování telekomunikačních služeb, takže také se nemohou účastnit
  3. takže je to web pro malé bezdrátové ISP, kteří tu typicky už několik let fungují a jsou s ostatními v konkurenčním vztahu, takže se moc dělit o své informace chtít nebudou

 • No me nejaka zastresujici organizace napadla take,ale spise jen vylozene na komunitni site a stejne neni cas se tomu venovat a na schuzich se jeste prit o chod.A dokonce jsem i dost blizko k Promedii geograficky… .
  Co se tyka GL28 ci 27 mame oboji a samosebou vim o dalsich sdruzenich co je maji…asi jsme vsichni to jedno procento…:-)).
  Spis me zajima co je zatim…,jen tak si rikat mezi sebou kdo za kolik nakupuje…no leda stim zacne sama Promedia(Breclavnet) za kolik ji to Aliatel dava:-)).Uvidime co ztoho vzejde zalezi i na poplatcich na fungovani…. .Stejne cena se lisi podle mista i garance linky…. .

 • [2] omlouváme se, nějak tu spadla databáze a komentáře za jednu hodinu cca jsou ztraceny.