Vzkaz řidiči černého Ford Focus SPZ 3A4 XXXX

Vážený pane,
vězte, že prostor, který Vám ponechá auto odbočující z vedlejší závisí, kromě dalších okolností, také na odhadu rychlosti, kterou jedete. Není úplně obvyklé, že ve městě na nepřehledném místě, kde vyskakují chodci mezi stojící řadou automobilů, pojedete přes 80 Km/h. Přiznám se bez mučení, že jsem prostě takového řidiče neočekával.

Je možné, že jste pospíchal. V takovém případě jste mohl ušetřit následný incident (a částečně své nervy). Vězte také, že Váš slovník nadávek je poněkud jednotvárný (zkuste zabrousit také do oblastí medicíny či zoologie, získá to na zajímavosti) a je pravděpodobné, že vyplývá z nějaké frustrace ženami.

Také vězte, že automobil, kterému jste se snažil urazit zrcátko, má tato sklápěcí. Jakkoliv jsem viděl Vaše vypracované svalstvo, přece jen na vyrvání kloubu zrcátka bylo nutné použít tu věc, kterou máte mezi ušima (či nějaké větší kladivo).

V dokonalé úctě Váš služebník
Michal Krsek

Doplnění: Jen upřesnění pro některé diskutující. Diskuse byla do značné míry jednostranná. Sdělil jsem pánovi pouze: „prosím jeďte“.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

22 komentářů

 • Njn, takoví jsou nejlepší, ale vězte, že mohlo být hůř. Kolegovi se stalo, že jeden ho jeden takovej kamarádíček zastavil tím, že mu vjel do cesty, vystoupil z auta, holou pěstí rozbil okénko u řidiče a začal ho přes něj táhnout ven přímo před služebnou policie. Sice si to po nějaké době, díky rostoucímu davu čumilů, rozmyslel, ale nemusím dovávat, že kolega i jeho přítelkyně nebyli právě v uvolněné náladě… 🙂

 • hmm, takze vy mu vjedete do cesty, ohrozite ho a jeste tu mate tu drzost drzkovat? koukam, ze by jste potreboval prez cunu, nez urazit zrcatko.

 • pražáci – si dejte do držky všichni.

 • pote, co do me pred cca 14 dny narazil zezadu mladej fracek (a az do prijezdu policie byl presvedceny, ze za to nemuze), az me z toho tyden bolely zada a po zkusenosti z tohoto vikendu, kdy kousicek za Prahou lidi jezdi jako hovada (podjizdeni zprava na stopce pri odbocovani doprava, …), jsem mel sto chuti zaparkovat auto u krajnice a pokracovat pesky … 🙁 ale asi by mi ho tam nekdo ukrad 🙂

 • Při kažřdé jízdě zažívám samé výborné zážitky… Naposledy ráno, kdy byla ucpaná dálnice kvůli bouračce a řada chytráků namísto popojíždění jela odstavným pruhem. Zajímavé je, že v takových případech není policie nikde vidět. Podobně jako při výpadku semaforů apod. Ono je asi přece jen jednodušší zaparkovat na nějakém klidnějším úseku a kontrolovat blbosti.

 • Jakkoliv nerad házím do jednoho pytle, při pohledu na "A" na značce vždycky čekám to nejhorší. Ale asi je to dáno náhodou a charakterem vzorku pražských řidičů, které jsem dosud potkal. Třeba tam ti dva – tři slušní někde jsou, já nevím.

 • Netituloval bych ho Vazeny pane a myslim, ze je chyba se takovymi blbecky vubec zabyvat. Natoz se jim skoro omlouvat.
  Podle me jde z 90% o psychiku, takze: 1.vubec bych nezastavoval, 2. kdyz uz tvaril bych jako James Bond, 3. a jednat s klidem (to je to co ON neceka, co ho znejisti – pokud ma amok, neni pri smyslech pak samozrejme rychly ustup!) 😉

 • no kdyz bych tam nekomu vjel, tak bych asi taky moc nedrzkoval

  na druhou stranu snaha urvat nekomu "za odmenu" zrcatko neni zrovna chytra. takhle mi to chtel taky jeden udelat, podvial se do petactyrictky a vychladl tak rychle ze se sam nestacil divit …
  no a znam pripad kdy borec na krizovatce otevrel dvere BMW aby ridici cosi vysvetlil, dostal kulku bez ptani dobricha a bylo vymalovano
  toz asi tak vazeni "nasravaci" ridici

 • Na mně taky jeden blb vyletěl, že jsem mu nedal přednost. Přitom jsme nejmene 20 metrů kličkovali kdo z nás odbočí do pravého pruhu (pres plnou čáru). Odbočoval jsem na hlavní doleva, je tam devadesátka a plná čárá kočí až po 30m. Musel jet nejmíň 130. Místo aby přejel do pravého pruhu a podjel mně z prava, tak začal těsně za mnou blikat. Dal jsem blinkr vpravo a on už najížděl do praveho pruhu, tak jsem se vratil do levého. Ale on taky …. Po 50m jsme zastavili a on prý jestli nas chci zabít … Kdybych mu opravdu nedal přednost tak ho mam v kufru i s jeho ABSkem.

 • [2] ve meste preci nemuzute predpokladat, ze kazdej jezdi 80. To by jste nikdy nikam nevyjel.

  Vzpominam na vzdalene podobny incident, kdy tri policiste vjizdeli na hlavni a zabil je manik co to tam valil 130. Na ci strane je asi chyba? Az budou zrusene rychlostni limity tak to bude jina.

 • No nevím, já mám zkušenost přesně opačnou. Zatímco po Praze je vše bez problémů a vždy vím, co mám od koho čekat. Tak jezdit po okreskách je jednak utrpení a jednak o život. Tu se nějaký jouda netrefí do pruhu, tu zase někdo těžce nese, když ho člověk chce předjet (protože jede 70 km/h) a tak ho vytlačuje ze silnice, tu nějaké hovado začne předjíždět 10 aut najednou a pak se diví, když v protisměru jede auto, atd. A většina těchto řidičů rozhodně nemá pražskou SPZku.

 • Nám se jeden magor před 14 dny, poté co odbočil na magistrálu z vedlejší silnice, kde má ceduly jako kráva dej přednost v jízdě. Chtěl rozbít pěstí přední sklo u auta, následně sklo ve dveřích řidiče a když se mu to nepovedlo tak nám za odměnu prokopl dveře. Opravdu netušim co mu vlítlo pod nos. Možná nezná dopravní značky, nebo byl pod vlivem omamných prostřeků.

  Škoda že neexistuje linka na udávaní bezohledných řidičů. Pak by je zastavovaly siniční kontroly cíleně všude.

  Další imbecilní řidiči jsou ti kteří jedou všude stejnou rychlostí. V obci a mimo obec stále 70km/h pak jsou nasr.., že před nima jede někdo kdo dodržuje pravidla. Místo toho aby aby zpomalili na 50tku, tak vás radči předjedou. Pak se kretén diví, že ho mimo obec zase předjedu já.
  Další extrém jsou ti co jednou zase jenom 50tkou i mimo obec a za nima jedou další paka kteří se bojí předjíždět a radči jedou za nim. Pak člověk musí riskovat a předjíždět 5 i více aut najdenou.
  Další extrém jsou řidiči autobusů, dodávek a kamionů kteří jezdí stylem já sem velkej tak si dej bacha abych tě nevytlačil do jinýho pruhu nebo mimo silnici, tak mi radči dej přednost. To pak člověk musí buď šlapat na brzdu nebo na plyn a dávat bacha kdo jede za nim. To sem viděl nedávno na vlastní oči jak autobusák vytlačil jiný auto na ostrůvek mezi druhou silnicí. Dopadlo tak že pravou stranou auta byl napasovanej v autobuse a levý kola měl na šikmo zapasovaný pod vlastní auto. Známýmu se to stalo v brně taky jenže měl starou bytelnou fordku, takže on měl jenom poškrábanej lak a autobus měl od řidiče k zadku rozpáranou kapotu 🙂 a busík byl na odpis.
  Další specialitou hlavně pražských řidičů je vjet do křižovatky i když tam neni místo a zablokovat auta z jiného směru možná by se měli podívat do pravidel silničního provozu co se tam píše o křižovatkách.

 • [13] Ad poslední odstavec: jo, máš recht, taky mi to vadí (i když nevidím, co by na tom měla být specialita pražských řidičů). Jenže je třeba podotknout, že občas nastane situace, kdy se tam člověk jinak prostě nedostane nikdy.

 • [11] myslite ten incident, kdy soud dospel k zaveru, ze ten policajt (kterej nevjizdel na hlavni, ale otacel auto) nedal prednost a je tedy spoluvinikem?

 • [15] hmm, tak to neskoncilo moc dobre.

 • jinak pro adrenalinovy zazitek ze silnice, doporucuji trasu konec D11-Chlumec-HradecK-Nachod v patek vecer. Tam si davaji dostavenicko nasi zavodnici s polskymi.

 • [17] jj JEZDIME TAM.. JA URCITE BEZPECNE…

 • [17] jj JEZDIME TAM.. JA URCITE BEZPECNE…

 • [19] hele, proč ten CapsLock? 🙂

 • [17] Ano, důvěrně znám. Jakmile se sjede z dálnice, jde o život. Hlavně ty kopce kolem Vlkova a Obědovic! (viz popis vesnických řidičů výše).

 • [3] Michal není pražák 🙂