Marigold.cz » Výstaviště je prostě obrovské
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Jelikož kongres začíná až v pondělí, máme tu víkend na prohlídku města. A Barcelona stojí opravdu za to. Mají tu hezkou službu pro turisty, v Praze bohužel neobvyklou. Turistickou autobusovou linku. Koupíte si denní lístek a můžete jí jezdit po libosti, kdykoliv nastoupit nebo vystoupit. Samozřejmě jezdí od památky k památce a je to patrový bus, patro otevřené. Moc pohodlné a fajn.

Z dnešní projížďky pochází i fotografie výstaviště, či spíše kongresového centra, zde zvaného Fira di Barcelona. Ani jsem se ale neobtěžoval vystoupit z autobusu. Až zítra si půjdeme pro akreditaci.

Výstaviště je obrovské, odhadem dvojnásobek oproti Cannes. Dokonce tady jednoduše uzavřeli ulici mezi výstavními halami aby stačilo se prokázat při vstupu jednou a ne už při přechodu mezi halami. A co více, bude tu jezdit kongresový autobus. A to hned s několika linkami. Tak uvidíme.

Na co jest nutno dávat bacha, jsou zloději v metru. Při cestě do naší rezidence to zkoušeli i na nás, ale nejhorší na tom bylo to, jak neprofesionálně. Nebo už jsme z Prahy tak vycvičení a ostražití? Já nevím. Prý začala nějaká olympiáda. Nevím, co je na tom pravdy, ale Barceloně je to srdečně jedno. A mne taky. Barcelona je vyzdobena na kongres, všude je moře reklam na Samsung a Motorolu, dneska jsme viděli i první obří reklamu na Nokia. A v přístavu je obrovský nafukovací billboard na Windows Mobile.
Pokud si Barcelona neužívá kongres tak slaví svátek svaté Eulálie. V ulicích jsou davy lidí, tančí se a zpívá, v katedrále svaté Eulálie jsou bohoslužby a před katedrálou hraje skupina. Kvas ve městě je v kontrastu k Praze dokonalý argument pro moje tvrzení, že Praha není žádné velkoměsto ani metropole…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 20:57 - Líbil se článek?

komentáře 4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


4 komentáře »

 1. A celému světu je zase jedno, že je v Barceloně kongres, protože se všichni koukají na olympiádu. Jsi v menšině, Zandle 🙂

  Comment by Juan Antonio Samaranch — 12.2.2006 @ 1:10

 2. [1] A mě víc zajímají zprávy z Barcelony, proto jdu na tento web. Tj. uprav si výpočet -> všichni mínus Eidž Eidž.

  Comment by Eidž Eidž — 12.2.2006 @ 12:25

 3. OT: hehe, je pěkné se kouknout doprava na sloupeček "poslední komentáře" 🙂

  Comment by running — 12.2.2006 @ 19:06

 4. [1] Mě je naprosto jedno pár lídí kteří se někde v itálii honí za lepším časem…

  Comment by Tex — 12.2.2006 @ 21:28

Přidejte komentář