Výši kreditu Home Mini u Českého Telecomu znalo správně 31% respondentů

Moje anketa na téma, jaký kredit má tarif Home Mini u Českého Telecomu získala během jednoho dne přes 140 hlasů. 47% hlasujících soudilo, že tarif Home Mini žádný kredit nemá, zatímco jeho správnou výši 102 Kč znalo či uhodlo 31 procent hlasujících. A to není zrovna moc – čili se potvrdilo moje podezření, že výše kreditu u tarifů Českého Telecomu není zrovna obecně známa. Hlasující na tomto serveru bych si dovolil považovat za v telekomunikacích zběhlejší a pokud i z nich se správného výsledku dobere necelá třetina, není to mnoho. Aby bylo jasno – sám jsem to nevěděl, podíval jsem se do ceníku a myslel jsem si, že je tam chyba, až mi to i na infolince potvrdili…

A z toho bych uzavřel, že se lze oprávněně domnívat, že běžný uživatel tarifu Telecomu neví, jaký má kredit na telefonování, takže ve srovnání na letácích Českého Telecomu je tento předpoklad sice trochu degradující zákazníka, ale vcelku správný…

Mimochodem, pamatujete si, kolik vás stojí minuta volání z vašeho mobilu do pevné telefonní sítě? Já bych si to troufl odhadnout, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Žijeme v dojmových  stereotypech – Eurotel je drahý, T-Mobile je levnější a nejlevnější je Oskar. Opravdu je to tak? Většinou, často, přibližně, málokdy, nikdy? A tyhle stereotypy nás někdy přemáhají nadlouho. Český Telecom má naprosto debilní zákaznický servis, je můj tradiční poznatek. Byl jsem nedávno v Telepointu aktivovat nějakou službu. Starší paní se mne ochotně ujala, řekl jsem jí, co potřebuju, vyndala hromadu papírů – a já se zhrozil. Paní se zeptala, zda si dám něco k pití, že bude pět minutek trvat, než ty papíry vyplní. Vyplnila, pak mi přistrčila papíry k podpisu a bylo. Třetí den všechno fungovalo, jak mělo – a kdybych nevěděl, jaký je ten lidský monstrproces za tím, řekl bych, že to funguje dobře…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

9 komentářů

 • Na druhou stranu, kolik z tech 47% melo tarif Home Mini nastaven? Doufam, ze nikdo /a tedy to ani vedet nepotrebovali …/ 😆
  Snad na svuj tarif odpovedi dobre … je prece jejich 💡

 • Patricku, já vůbec nevím, kolik mě volání stojí. Jen vím, za kolik je rakouskej roaming, ten je totiž drahej. 🙂

  Jinak brácha utekl od Oskara k TMO, protože ho přišel na spoustu peněz. Problém asi nebyl v cenách, ale v tom, že u TMO má brácha Twist, kdežto u Oskara měl paušál. Neviděl, kolik ho to stojí, a tak utrácel třikrát víc. Tohle je mimochodem jedna z věcí, které mě štvou.

  U TMO jsem si objednal před rokem online přehled o účtech. Od té doby neustále tvrdí, že to je dočasně mimo provoz.

 • to neni spravnej zaver z ankety. Kdo by si pamatoval kredity u cenovejch planu, ktere nepouziva.

 • No tak to si mel teda hodne stesti na cloveka. Osobni zkusenost z posledni doby s Telecomem ? Prepis bytove stanice z puvodniho majitele bytu na soucasneho majitele bytu. Na stanici zadne dulhy atd. Prinesen podepsany formular o prevodu stanice. Pani na prepazce se podiva a rekne , kdo vam ten formular dal ? Odpoved Telecom. (Sam jsem ho tam kdysi vyzvedl. ) a otazka a proc ten formular nemate vyplneny 3x ve stejnopisu ??????
  Telecom pro vlastni potrebu potreuje 1 dokument vyplneny 3x original.

  No nezda se mi to jako idealni stav. Samozrejme ze by to aspon mel nekde roumne napsane na tom papiru , pripadne mel 3xformular pripojeny k sobe , proc ? Sak zakaznik se projde :)))

  Jedine co se da brat v plus je ochota urednice na prepazce vzit a 3 xeroxnout tu zadost se slovy snad to projde ale nepotvrdim vam to :)))

 • [2] a co pouzit u Oskara Flexilimit??? to je vec urcena na nastaveni limitu volani 💡

 • [5] Hmm, to bratrovi nikdo neřekl. 🙂

 • Souhlasím s tím, že neznalost kreditu tarifu, který nepoužívá nikdo, koho znám, nevypovídá vůbec o ničem – snad o tom, že jsou lidi normální.

  Nebo snad většina lidí má Home Mini?

  Zajímavější anketa by byla na téma, jestli lidi vůbec vědí, jaký tarif mají (jak u ČTc, tak u mobilu), a jaké jsou u něho volné minuty. To by se ale těžko vyhodnocovalo.

 • [7] no…znam teda spoustu lidi, co ma Home mini (i ja). Jaky jiny tarif pouzit, kdyz pevnou linku nepotrebuji, ale nechci ji zrusit. Mam hodne znamych, kteri maji Home Mini+ADSL, ale nemaji zadny telefonni pristroj 😉

 • K tem stereotypum….neznalost neni jen v uzivatelich – jak muzou vedet neco, co je pred nimi dukladne schovano? Zkousel jsem v patek najit na webu TMO kolik stoji odeslani MMSsky z Twistu s tarifem standard. Po 15 minutach jsem to vzdal bez vysledku. Majiteli toho tarifu jsem vzkazal, at si zavola na infolinku….po 10 minutach mi oznamil, ze to vzdava, nedokazal se proklikat k operatorovi, vzdy se dostal na stejnou informaci o tom, jak jsou MMS skvele a co s nimi muze delat……..
  Nakonec jsme dostali spasny napad – jednu odeslat a cekat kolik kreditu bude odecteno. Jeste pred tim, nez jsme hledali jsme aktivovali MMS a GPRS, nastavili mobil a cekali. Automat na infolince hlasil: "do 1 hodiny dostanete potvrzujici zpravu o pozadovanem nastaveni a pokyny". Jen pro zajimavost – zprava dorazila az po 22 hodinach….