VoIP ekonomika

Tak jsem na Mobilring přidal článek věnovaný postřehům z dealerského systému VoIP služby Ha-loo společnosti Havel. Kolik protelefonuje průměrný uživatel takové služby a kdy se služba zaplatí? Zaspekulujme si…

Jen tak na okraj, dumám nad tím, co je více fér – dát či nedat možnost změnit dealera takové služby? Není dealerem ten, kdo službu zákazníkovi prodal, než ten, kdo pak po diskusních fórech láká ke změně na něj, protože dává lepší podmínky? Ha-loo umožňuje toho „dealera“ změnit – sám se zatím kloním k názoru, že je to špatně a že to bude potenciální dealery spíše odrazovat. Máte jiný názor, sem s ním…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Presne tento problem jsem resil se sl. Tvrdonovou z Ha-vlu a rekla mi, ze zatim o odstraneni pole dealer ze zakaznickeho portalu nepremysli. Udajne ale pri zmene dealera ma prijit email puvodnimu dealerovi s tim, ze jej nekdo zmenil a pokud do posledniho dne v mesici zakaznik vrati zmenu zpet, nic se nestane. Dealer je totiz ulozen az posledniho (pripadna zmena).

  • Už dávno platilo a platit vždycky bude: "Voják se stará, voják má!" Jestli si někdo myslí, že přinutit zákazníka k užívání služby a myslet si: "A mám to na doživotí. Budou mi kapat prašule, ať se dál snažím, nebo nesnažím." je věc správná, potom si zde nadávejte na systém Havla. To je asi tak vše, co uděláte, pokud nechcete dělat více.

    Osobně doufám, že doba, kdy si provozovatel, případně dealer provozovateli a potažmo sobě nažene klienty na nějakou službu, podepíše s něma smlouvu na rok a více a pak se o stará jen o zisky, se blíží ke konci. Nechci zacházet do detailů, nicméně nevidím důvod mít za dealera Merigolda, který zpět přerozdělí peníze, když nerozumím samotnému používání služby, a raději dám za dealera někoho, kdo mi kdykoliv poradí s problémem, byť mi nedá ani kačku.

    Konkurence je skvělá věc a koncový zákazník si nakonec zvolí dealera, (poskytovatele služby) který mu nejvíc vyhovuje. Ať už je důvod koncáka jakýkoliv. A o toho na konci nám všem přece jde, ne?

  • Mno, používám haloo zhruba dva měsíce, po počátečních technických problémech se to podstatně zlepšilo a jsem dost spokojený.Taky dealuju (mám sebe a ženu:) Co se týče dealera – jako uživatele mě zajímá, jestli by mi jiný dealer moje volání nezlevnil, možná by nebylo od věci zveřejnit nějaký seznam aktivních dealerů, aby si člověk mohl vybrat. Dealeři by konečně nabrali dostatek klientů a mohli začít dávat slevy – ta hranice 5000,- je myslím dost vysoko. Na druhou stranu – jako např. provozovatel malé wifi sítě bych chtěl mít svoje ovečky jen pro sebe a ne aby mi přebíhaly jinam:)))) Mimochodem – dneska koukám, že haloo má sekundovou tarifikaci. Konečně:)))