Vodafone zrušil 3G a přišel o zákazníka

Patrick Zandl · 3. srpen 2006

Jmenovitě o mne. Byl jsem u Oskara a později u Vodafone nějakých pět let s průměrnou útratou kolem dvou tisícovek měsíčně. Celou dobu jsem se ujišťoval, že ty ceny ospravedlňují to, že nedostanu ani pitomý dotovaný telefon levněji (Vodafone nebere v potaz vaši útratu, ale tarif, který jsem měl vždy nízký, protože používám hlavně SMS, roaming a data). Jestli mne něco štvalo, tak trvalé zaostávání Vodafone v progresivních službách, zejména v těch datech.

Několikráte jsem měl tik přejít. Hlavně k Eurotelu, který nabízel přesně to, co jsem potřeboval – hlavně slušnou nabídku datových služeb. Až na maličkost – SMS za 2,8 Kč. To by můj účet zvýšilo o další minimálně tisícovku. Rozhodl jsem se vydržet do léta, kdy měl Vodafone ohlásit spuštění 3G.

Vodafone nedávno ohlásil, že 3G odkládá na neurčito.

Zrovna v té době jsme s V. dělali výběrové řízení na operátora pro padesát SIM karet. Původně jsem za horkého favorita považoval T-Mobile, protože jsem očekával, že kombinace služeb a cen bude nepřekonatelná. Což o služby – ale v cenách T-Mobile propadl. Zůstal Vodafone a Eurotel.

Moje veškerá dosavadní zkušenost byla, že Eurotel je suverénně nejdražší. Inu, zřejmě došlo k drobným změnám, protože stačil jeden telefonát a v Eurotelu nabídli stejné ceny, jaké nabízel Vodafone. Zatraceně slušné ceny. Bez rozlišení 3G nebo GSM. A to rozhodlo, protože řada lidí tu potřebuje rychlá data a to zejména v Praze, kde pokrytí 3G daty Eurotelu je už fajné.

Včera jsem se podíval do administrace svého čísla u Vodafone, zda jsem přeci jen nepřehlédl nějakou zajímavou nabídku. Ne. Sleva tisíc korun na telefonu za deset tisíc mne nezaujala.

Dokud to byl Oskar, byla to sympatická značka. S její smrtí jsem čekal něco zajímavého jako protiváhu. Po roce stále nic, pokud nepočítám Vodafone Live, který mne nezaujal. Rychlá data stále nikde. Je čas udělat pápá…

Takže mé číslo se převádí na Telefonica 02 ...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook