Vodafone Mobile Connect 3G/GPRS


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Vodafone právě oznámil komerční spuštění své 3G sítě. Až doposud ji jen testoval, nyní se už Vodafone 3G karta...jede na ostro, vtip je ale pořád v tom, že v Vodafone 3G síti jsou nabízeny jen datové služby. Zato ale na dobré úrovni: Vodafone dodává Vodafone Mobile Connect 3G/GPRS datacard, PCMCIA kartu do notebooku podporující rychlost až 384 Kb/s.


Karta bude v prodeji během čtyř týdnů v Německu, Holandsku, Itálii, Portugalsku, Španělsku, Švédsku s ve Velké Británii, tedy v zemích, kde Vodafone právě spustil své 3G sítě. Karta samozřejmě jede plnou rychlostí jen v 3G síti, když vyjedete z pokrytí 3G, měla by zvládnout handover do GPRS a samozřejmě spadne s rychlostí.


Cenově zatím karta vypadá bez dotace na cca. 8000 Kč, to pro business uživatele není zase tak moc.Zatím nevím, kolik ten datový přenos bude stát, bojím se ale, že pro nás čecháčky to zajímavá cena nebude… Zdroj: TZ Vodafone.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.