Marigold.cz » Ve StarBucks nesmíte fotit! Tak k čemu to WiFi mají?
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Při studování výsledků WiFi v kavárnách StarBucks (jsou nevalné) jsem se dostal i na weblog, kde si autor stěžuje, že v kavárnách tohoto řetězce se nesmí fotit. Takže když přijel do kavárny a udělal si fotky přátel, vyřítil se managor provozovny a nebožáka seřval, že focení je zakázáno, protože porušuje „Starbucks copyright prostředí“. Další ohlasy tento zákaz potvrzují, zdroj Lessing blog (autor je profesor práv na Stanfordu, prestižní US univerzitě, takže to není žádné ucho).


Zákaz focení, zejména když chcete v prostorách provozovat veřejnou WiFi síť, je stupidita a zavání pokusem něco maskovat. Člověka spíš napadne, že se managoři bojí, abyste nenafotili, jak do kafe mixují čolka, než že byste mu mohli ofotit vzhled restaurace a pak ho okopírovat. Škoda, že do Starbucks nezašel na svém americkém pobytu Vreco. Jednak všude používá kameru nebo foťák, jednak si z hodin angličtiny pamatuje, že každá věta začíná buďto členem neurčitým (totiž „fuck“) nebo členem určitým (totiž „fuck you“) a tak by si jistě s tím managorem popovídal a důkladně by mu osvětlil, kterak se k tomu zákazu staví.


Výsledek? K čemu tedy provozují veřejné WiFi, když se tam člověk musí bát vytáhnout foťák a přesypat fotky do notebooku a odeslat je, natož aby si v klidu vyfotil kamarády, jak popíjejí kávičku…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:02 - Líbil se článek?

Je tu první komentář

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 komentář »

  1. Me teda to kafe dost chutna. Teda alespon v Londyne a Brightonu.
    A.

    Comment by Albedo — 16.5.2005 @ 11:40

Přidejte komentář