Válka v Iráku zastavila i WiFi novinky…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Právě probíhající invaze do Iráku zaměstnává americké zpravodajství více, než telekomunikační novinky. A následkem toho nejenom jsem dnes ráno nenašel nic zajímavého podstatného pro Marigolda, ale také následkem toho měla burza v USA čas si uvědomit, že americká invaze do Iráku nepůjde tak snadno, jak se původně očekávalo. O víkendu dala irácká armáda najevo, že tak snadno to nepůjde a americká burza vzala tuto informaci v potaz – a kurz akcií šel rapidně dolů. Nasdaq klesl za jediný den o 3,7 % zatímco Dow Jones o 3.6. Pokud to chcete příkladmo, tak akcie Nokia klesly o 1,13 USD a uzavíraly na 14,68 USD, což mi jakožto jejich vlastníkovi neudělalo žádnou radost.


Alespoň vidíte, jak se válka podepisuje na telekomunikačním odvětví – především skrze burzu. Zatímco minulý týden byl ve znamení burzovního optimismu posíleného „hladkým průběhem“ války – tedy absencí negativních informací o ní, víkend přinesl obrázky zajatých američanů, hořících ropných vrtů a palbu do vlastních řad. Burza reagovala poklesem. Společnosti kotované na burze reagovaly tak, že odsunuly presentaci novinek na pozdější dobu, kdy jejich novinky nebudou přehlušeny válkou – už také proto, že na kurz akcií by nyní novinky neměly takový vliv. Ale nebojte, ono se časem něco najde…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.