Už jste dneska zvraceli a za chvíli máte sednout do auta?

Jestli ne, tak si projděte pár fotogalerií z bouraček na Motobandě. A na tuhle fotku si klikněte fakt jen v případě, že jste slepí nebo máte prázdný žaludek.

A až budete sedat do auta, tak přemýšlejte o tom, co jste na těch fotkách viděli a také o tom, že ani jeden z vyfocených nepředpokládal ještě pár vteřinek před zaujetím vyfotografované pózy, že takhle dopadne. Jen doufám, že ten z té fotky zemřel při nárazu, protože co následovalo po něm, nebylo nic moc …

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

13 komentářů

 • To je jeste v pohode, ale na zivo bych to nechtel videt…

 • Mám plný žaludek, tudíž neklikám, ale jako námět k zamyšlení rozhodně přijímám.

  Je to nejspíš téma na dlouhou diskusi, ale bojím se, že přístup člověka k řízení a jeho chování na silnici poměrně dobře odráží jeho/její osobní vlastnosti, inteligenci, schopnost domýšlet důsledky jednání a tak podobně.

  Čili ti kreténi na českých cestách, kterým bychom tohle ukázali, nad tím stejně mávnou rukou, a ti, kteří si z toho zvládnou vzít ponaučení, už beztak jezdí slušně a doufají, že nepotkají zástupce druhé zmíněné skupiny.

 • Myslím, že takové připomenutí je důležité. Spoustu věcí člověku nestačí vědět, potřebuje to prožít. Aby něco dokázal vzít do úvahy při rozhodování, musí to mít nějaku afektivní hodnotu, která se pouhým věděním získává mnohem hůř. A vidět takové fotky, video, cokoliv, je celkem dobrý prožitek.

 • Ty stránky fungují spíš jako "sranda pro uchyláky", než jako nějaký odstrašující příklad:P

 • Podľa mňa by sa mali takéto fotografie a videá objavovať v telke, celkom intenzivne. Myslím, že by boli oveľa užitočnejšie ako upútavky na reality show a pod.
  Niektorí z nás by si možno konečne uvedomili, čo môžu spôsobiť a hlavne, že tak môžu dopadnúť.
  Uchyláctvo za tým rozhodne nevidím!

 • No podobné videa najdete i na http://www.freevideo.cz/mskr/ a pokud má někdo zájem zvracet, pak se podívejte na http://www.freevideo.cz/mskr/2888/

 • V Norsku, tak jsem obdivoval jednoduchou kampan na poutani se v aute: na plakate byl muz nebo zena v cernem a za nim stal dalsi clovek v bilem a jedna jeho ruka smerovala tomu spodnimu sikmo pres prsa v ochranitelskem gestu napodobujici bezpecnostni pas… Na kazdeho zapusobi neco, na mne spis toto. Ale ja se poutam bez pobizeni.

 • Skôr by som uvítal toto v telke (teda obrazy nehôd a aktívna kampaň za bezpečnejšiu jazdu), ako obrázky hrajúcich sa zvieratiek na záver spravodajstva…

 • Tak tohle bylo dost i na mě – a to toho snesu docela dost. Hlavně ty fotky dětí.. 🙁

 • [5] +1

  Nebo raději by všichni držitelé řidičáků měli absolovat 1x za rok školení, kde je v 10 minutách informují o změnách pravidel a 20 minut budou ukazovat takovéhle záběry.

 • Na výstavě hraček předváděl Besip náraz při nehodě. Je to taková skluzavka s dvojsedačkou, kam vás posadí a připoutají, jedoucí nic moc rychlostí asi 7 km/h. Dříve děti odmlouvaly, že se mají v autě poutat. Od té doby, kdy si to samy vyzkoušely, se v autě poutají automaticky a bez řečí. Až budete mít podobnou akci poblíž, vyzkoušejte. Mohu doporučit všem rodičům.

 • Jsem velice mile překvapen, že si se téhle problematiky nebál a napsal krátký článek. Blonďatý ftip a podobné prkotiny těch se všichni chytají, ale vážné téma je dost problém. Na svém Blogu o ICT – BlogNet jsem napsal podobný článek Dopravní nehody a smrt na silnici s tím že se blogerská scéna chytne dobré věci(boj za bezpečnější silnice) a asi jsem to nevymák 🙁
  Dík moc, že si se toho nebál 😉

 • Celou serii fotografii najdete zdehttp://www.bousek.com/bouracka/page_01.htm