USB 2.0 adaptéry pro 802.11g od Linksysu a NetGearu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Další dva významní výrobci WiFi techniky představili svoje USB 2.0 adaptéry pro standard 802.11g. Minule, když jsem psal o Buffalu, které je dělá (koncová cena u AutoContu pod 4000 Kč), mi někdo napsal – na co USB adaptér, když jsou tu PCI karty. Inu to máte tak – ne každému se chce rozdělávat počítač a cpát tam PCI kartu, většina lidí je šťastná, že jejich počítač jede, nerozsýpá se a drží se osvědčeného hesla techniku: nehrab se v tom, co funguje.


USB 2.0 WiFi adaptéryA tak tu poznamenávám další dva USB 2.0 adaptéry. Ten první je od NetGearu a jmenuje se WG121 54Mbps Wireless USB 2.0 adapter. Ovladače má pro Windows, nepodporuje připojení externí antény ani WPA a je vybaven čipsetem Intersilu Prism (Buffalo má Broadcom). Dostupný by měl být záhy, ceUSB 2.0 WiFi adaptér od Linksysuna na trhu 65 USD.


Druhý je od Linksysu a jmenuje se  WUSB54G Wireless-G USB Network Adapter. Cena rovněž kolem 65 USD, ještě se nedodává. Nemá podporu WPA šifrování ani možnost externí antény.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.