Updaty firmware 802.11g, Wi-Fi aliance bude testovat i 802.11g. Co je v Meshboxu?


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Broadcom vydal update firmware pro čipsety 802.11g a na to reagovali výrobci používající jeho firmware – takže si můžete postahovat updaty, pokud někdo máte něco s 802.11g u těchto výrobců:  Linksys (WAP54G), BelkinApple (AirPort Extreme Base Station).


Wi-Fi aliance považuje červen za ten správný měsíc, kdy mohou začít testy interoperability zařízení pracujících na 802.11g. Především v tu dobu má již být hotový standard, takže už bude podle čeho se závazně držet. Čili řekněme v srpnu se objeví první zařízení s certifikací podle 802.11g a to je prima zpráva.


O sítích typu mesh jsme tu už trochu psali. První takový skutečný produkt je MeshBox – krabička umožňující „stát se za 500 USD poskytovatelem internetu“. Co ve skutečnosti tahle krabička umí – to najdete v recenzi na 802.11 Planet. U nás ji nikdo neprodává a kupovat se mi ji nechce (resp chce, ale nemám na to odvahu :).

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.