Update: Spamer Vladimír Špidla a Seznam.cz – Úřad vlády se prý přiznal…

Patrick Zandl · 10. červen 2003

Update 4: Internetová společnost Seznam.cz a reklamní agentura T.T.V. se dnes odpoledne omluvily premiérovi Vladimíru Špidlovi, že použily jeho jméno k rozesílání hromadného e-mailu. Toliko k tomu DigiWeb. Jen bych rád připomenul, že jsem ani na chvíli nepomyslel na to, že dneska ráno premiér Špidla čerstvě v pět hodin ráno, jak je jeho zvykem, vstal, zamyslel se co by dělal a šel spamovat na Seznam. Jistěže takovou věc, kde je premiér osobně podepsán, osobně nikdy nedělá a takovou drobnost asi i jen málokdy schvaluje, to by nic jiného z premiérování neudělal. Od toho má Úřad vlády a od toho na něm má mít lidi, kteří vědí, kde jsou hranice. Úřad vlády je premiérovo zrcadlo a jaký úřad, takový premiér a obráceně.

Update 3: Podle ČTK a Českých novin si celou kampaň objednala agentura zastupující Úřad vlády. Zdroj: České noviny. Ostatně z hlaviček emailu bylo jasné, že celé rozeslání emailů proběhlo za účasti Seznamu a je mi velmi obtížné si představit, že by Seznam jen tak bez jakéhokoliv ověření rozeslal emaily podepsané předsedou vlády. Tak nechápu, jak to mohl MedvídekPů pochopit jinak. Copak si myslíte, že Seznam rozešle premiérovy emaily, aniž by mu to důvěryhodná autorita (a tou agentura zastupující Úřad vlády je) neschválila?

Update 2: Premiér Špidla se distancoval od emailů, které jeho jménem přichází občanům a vyzývají k účasti na referendu o vstupu ČR do EU. Špidla žádný takový email nenapsal, respektuje totiž soukromí občanů, řekl. Uvedly to Novinky.cz v nezalinkovatelné bleskovce. Tak kdo to tedy psal?

Tak už i Vladimír Špidla se dal na spam. Uživatelé Seznam Emailu jsou obtěžováni poštou následujícího znění:

Vážené občanky, vážení občané,

blíží se okamžik vážného rozhodnutí, které učiní každý z nás jako sebevědomý, samostatný člověk. Je to rozhodnutí, které jde daleko za hranice běžných politických svárů. Rozhodujeme totiž o budoucnosti své vlasti na desítky let. Mýlí se ti, kteří tvrdí, že v pátek a v sobotu můžeme rozhodnout nanečisto. Nikoliv. Referendum je závazné a podle jeho výsledků Česká republika buď vstoupí do Evropské unie, nebo se na dlouhou dobu izoluje. Každý z nás ve svém životě zažil okamžik, kdy nevyužil příležitosti a ona se již nikdy nevrátila.

Vladimír Špidla
Předseda vlády ČR

Více informací také naleznete na
http://www.euroskop.cz

Email je odeslán z adresy spidla.vladimir@seznam.cz a jde o evidentní spam (hlavičky emailu nasvědčují tomu, že o rozesílání se postaral přímo Seznam). Docela by mne zajímalo, jak se k němu postaví úřady, už jsem slyšel horké hlavy, které chtějí podat stížnost a touží po tom, aby našemu socdemáckému premiérovy přistála na stole pokuta. Nepochybuji o tom, že by ji proúčtoval do státního rozpočtu :(

Hlavní výhrou Špidly zatím je, že tento email byl rozesílán (zatím?) pouze uživatelům služby Seznam Email, která má možnost ospamovávat uživatele ve svých pravidlech (alespoň nedávno to tak bylo). Nicméně i tak by se pan Špidla mohl naučit slušnému internetovému vychování, případně si měl rozmyslet, zda si opravdu lidé budou naivně myslet, že jim bude psát premiér s emailovou schránkou na Seznamu...

Update: Úřad vlády i Seznam o tom údajně nic nevědí, tvrdí Robert Němec - ale nakonec se ukázalo, že vědí. Doporučuji si přečíst i další příspěvek na toto téma v Reklamě NaWebu aneb jak se rodí a doporučuje politikům spam.

Aby to bylo ještě legračnější, emailová schránka, ze které je spam rozesílán, na Seznamu prý neexistuje:<spidla.vladimir@seznam.cz>: User "spidla.vladimir" has no mailbox here! Když jsem si ho ale chtěl založit a podívat se, copak našemu přednímu politikovi asi tak budou lidé psát, ohlásil Seznam, že tato schránka již existuje. Tak existuje nebo neexistuje?

Čili shrnuto - Špidla rozesílá SPAM a ještě se snaží, aby nebylo možno mu odpovědět a poslat ho do správných mezí... pamatujte na to, až půjdete volit...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook