UPC opět zvyšuje rychlost Chello internetu a to až na 4 Mb/s

UPC znovu zvyšuje rychlost svých služeb Chello pro domácí připojení k internetu. Od středy 1. prosince začne UPC postupně zvýšovat rychlost služeb Classic a Plus na dvojnásobek v odchozím směru a na dvojnásobek, respektive o třetinu v příchozím směru. Ceny za tyto nabídky chello se přitom nemění. Nabídka chello classic bude mít novou rychlost 2048 kbit/s směrem k uživateli a 256 kbit/s směrem od uživatele. Další nabídka chello plus pak rychlost 4096 kbit/s a 512 kbit/s. V prvních dnech prosince bude zvýšena rychlost pro více než 90 % uživatelů a nejpozději do vánoc pak pro všechny bez rozdílu.

Vypadá to, že UPC naděluje vánoční dárky v mírném předstihu a takový dárek uživatele jistě potěší. Méně pak poskytovatele ADSL…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

12 komentářů

 • A co datove limity? Neuvazuji take o zvyseni (zruseni :-))?

 • A co treba u Profi, chtelo by to zvysit aspon upload… A navic, kdyz bude Speed za tretinovou cenu a pojede rychleji, tak je to trochu nepomer.

 • Jsem uzivatelem, chella classic a jsem zvedavy, jak se tahle zmena projevi. Kdyz se zvysovalo z 768Kbit/s na 1,5M/s tak prvni tyden se rychlost opravdu zvysila, ale pote to spadlo zpatky a ted je standard zase cca 700Kbit/s.

  Ne ze bych si nejak vyrazne stezoval(krome toho je sluzba negarantovana) – nejsem zadny "stahovac" a za stejnou cenu jsem jeste pred rokem surfoval 256kou :), ale kdyz je propagovano zrychleni, tak by se to mohlo projevit 🙂

 • Parkrat jsem byl v poslecnich 14 dnech doma na Butovicich. A jeliko to tam ty 2Mbit/s jiz minimalne tech 14 dni.

  A fakt to jelo. Zadne kolisani.

  Skoda jen, ze jsem se odstehoval do bezčelní lokality a jsem odkazan na CDMA. To uz nema moc zrychlovat kam. 🙁

 • A budou aspoň zvyšovat limity? Za rok bych tu chello moh mít taky … 🙂

 • [5] proslychalo se ze snad na dvojnasobek.

 • Jaka je prognoza, ze to zahybe s ADSL? Ze by byly lepsi agregace a rychlosti nez jsou k dispozici?

 • [7] obavam se ze skoro vubec.

 • Chello s ADSL nijak nezahybe, kdo mel moznost volby se uz davno rozhodl (pro Chello). Horsi je to s Karnevalem, znam cloveka co dal prednost ADSL i kdyz je mel v baraku, a dalsi dva co vypovedeli Kareneval pote, co byl k dispozici Netbox. Precejenom davat 1200,- mesicne za neprilis spolehlivy megabit bez verejne adresy a s uskrcenym uploadem je docela dost.

 • [9] afaik má karneval také nějakou levnou variantu.
  Jinak jsem se bavil s jejich technickým šéfem a připravují také zvyšování rychlostí, ale hlavně mají na rozdíl od UPC celou síť s QoS, takže se brzo můžem těšit na služby, které toho využijí
  jo a netbox je jen brno

 • [10] Mluvíš o službách. Co by to mohlo být? Kabelové televize mají smlouvy s televizními kanály na vysílání po kabelových rozvodech. Proč si nevyjednají s majiteli filmových práv možnost nabídky Videa on Demand. Český Telecom se starzone nakousnul něco, co chello a karneval mohou následovat. Sehnat práva na lepší kousky není asi jednoduché, ale proč jinak nabízet 2 Mbps?

 • [3] me to jelo porad dycky 1,5 ted uz tedy 2 to mas nejaky divny