Týden


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Ke konci týdne se nahromadila spousta práce. Ve čtvrtek jsem byl pro Ditu na letišti, vracela se ze států, stál jsem tam nevyspalý, protože jsem se rozhodl, že jí udělám na přivítání jahodový dort. Jahodový proto, že to byl průnik toho, co z pekařských výrobků Dita jí a co já jsem schopen vytvořit. Samozřejmě i při jeho tvorbě se ukázalo pár zádrhelů – zejména se želatinou, u které jsem až po několika pokusech přišel na to, jak ji donutit ztuhnout (lít ji po lžičkách na vychladlý dort). Když jsem předchozí dávku želatiny vypracoval přesně podle návodu, netuhla a netuhla. Dal jsem ji do ledničky, netuhla (trik se lžičkou mi byl ještě neznámý) – a vypadala řídce. Byly dvě hodiny v noci a tak jsem se rozhodl pro použití moderní techniky – do hrníčku jsem strčil vývody měřáku a na odpormetru jsem nastavil, aby začal pištět, až odpor překročí určitou hranici. Počítal jsem s tím, že jen tekutá želatina je vodivá. Pak jsem měřák vystrčil z ledničky a lehl si na gauč s tím, že mne pištění měřáku zbudí a já budu mít právě a aktuálně tuhnoucí želatinu. Ráno v devět jsem měl totálně stuhlou želatinu v misce, vybité baterie v měřáku a tak jsem rychle uvařil další dávku. S tou to už vyšlo.

Víkend byl o dost klidnější, prohlíželi jsme si lákavé časopisy o bydlení a dumali o tom, jak se přestěhujeme do nového bytu a především, jak ho zařídíme. A aby toho nebylo málo, rozhodl jsem se večer Ditu požádat o ruku. Naštěstí mne nenapínala dlouho a souhlasila 🙂 Jupíííí 🙂 Takže to byl vlastne veskrze positivní víkend…!

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

9 komentářů

 • Kdybys nevedel jak pokracovat tak je malinkata rikanka:

  V novem byte dalsi dite 😉

 • [1] Děkuji za inspiraci – ale nevím, jestli mi tahle říkanka projde 😉

 • toz gratuluju …… doufam, ze vis co delas 🙂

 • Bolo ti treba piecť tú tortu? 😀 Tak nech vám to vyjde

 • jo tak to gratuluju!
  Doufám, že až si přečteš za 40 let na 3DWebInteractiv(tm) historické články a narazíš na tento, tak že stále budeš souhlasit, že to byl positivní víkend.
  Tedy jestli to němělo ten ironický kontext k té želatině.
  P.S.: jo stejný problémy jsem měl já před rokem, když jsem dělal dort tchýni. Neměl jsem ale moc času, tak jsem tu želatinu tam nakonec dal ne tak úplně rozpuštěnou. Navíc se mi rozbil robot, takže oříšky jsem rozbíjel na balkoně sekáčkem na maso. Ale bylo to dobrý.

 • Wow, tak to GRATULUJUUUU :-).

 • [3] …jo jo, kdyby vedel co dela, tak to nedela…

 • [2] manželky a přítelkyně přicházejí a odcházejí (u někoho), či jsou odcházeny, dítě zůstává 😀

 • hskjnxnjduh xhdjh xjn hsb nudscu ciq