TurboCell technologie detailně, satelit e-Bird, postup standardizace 802.11 revizí, WiFi na Invexu a WiFi telefon: odkazy do českého internetu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Živě dnes přináší hezký a velmi detailní článek věnovaný technologii TurboCell společnosti Proxim/Orinoco. Tato technologie je určená pro venkovní kvalitnější provoz WiFi, je to vlastně jakási nadstavba odstraňující především problémy skrytého uzlu, správu šířky pásma a problémy propustnosti při chybovosti packetů. Pokud chcete vědět více, projděte si článek na Živě. Já jen připomenu, že hlavním problémem této technologie je cena, protože se integruje prakticky pouze do výrobků Proxim/Orinoco a to ještě do těch drahých.


Když už na Živě budete, můžete si přečíst o satelitu e-Bird určeném výhradně pro připojení k internetu. Tento satelit právě parkuje na oběžné dráze.


Na Lupě zase Rita Pužmanová komentuje a mapuje nejnovější vývoj ve schvalování dalších revizí IEEE 802.11 standardu. Čtěte zde.


Mobil.cz zase přináší informace o WiFi na Invexu – že můžete zajít do speciálního WiFi pavilonu, na přednášky atd.


ISDN server vyhrabal někde informaci o dalším telefonu připojitelném skrze WiFi síť a SIP tak, že se z něj dá telefonovat. Čtěte zde.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.