Trest: korejští operátoři nesmí po přechodnou dobu přijímat nové zákazníky


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Korejští operátoři se do sebe nedávno pustili hlava nehlava a předháněli se lákavými nabídkami ponoukajícími přecházet od jednoho k druhému. Hon na přechod klientů šel tak daleko, že někteří operátoři nabízeli přímo dotace klientovi za změnu operátora (samozřejmě na ně).

Nakonec zasáhlo korejské ministerstvo, které záležitost prošetřilo v komisi a ta v pondělí rozhodla, že někteří operátoři musí přestat po určitou dobu s aktivováním nových klientů. SK Telecom na 40 dní, KTF a LG Telecom na 30 dní and KT Resale na 20 dní. Během této doby nesmějí operátoři přijímat nové zákazníky ani přesouvat zákazníky v rámci přenositelnosti čísla (kvůli jejímuž uvolnění a masivním dotacím na přesun tenhle zmatek vznikl).

Jak vidno, největší flastr vyfasoval SK Telecom, největší místní operátor. Ten také s kampaní na přesun zákazníků začal a šlapal do ní nejostřeji a to tak, že aktivace a přesuny klientů k sobě přestal stíhat. Nyní bude mít alespoň dost času na údržbu systému 🙂

Korejské firmy obchodující s akciemi toto rozhodnutí přivítali, prý stabilizuje kurzy. Rozhodnutí komise musí ještě potvrdit samo ministerstvo.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře