To je zase den…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Asi to taky znáte – vlastně se za to dopoledne nic hrozného nepřihodilo, nezmlátil mne policajt, nepřiskříply dveře metra ani mi trafikantka nedala včerejší JungeFronta Heute. Jenže stejně je ten den na houby.


Deprese proniká i do WiFi. Jak jsem tak pročítal ty články linkované z včera, přepadají mne chmury. Opravdu z WiFi nebude nic více, než komunitní sítě? Vždyť i u nás se každý vyhýbá jak čert kříži stavby nových komerčních WiFi sítích – šance, že byste si někde v Praze sedli, otevřeli notebooka a surfovali si za pár korun, je minimální, i WIA a další provozovatelé rozšiřování sítí bojkotují. Každý by chtěl jen roamovat, jenže není s kým, není s čím a není jak. A budou komunitní sítě vůbec fungovat? Jak dopadnou projekty jako CzFree? Vydrží jako komunitní, nebo pomalu dokončí svůj přerod ke komerčním rádobysítím?


V takový den je nejlépe nevystrčit nos z baráku … ach jo…


 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.