TIW (viapodílník Oskara) prodal brazilské aktivity a přesvědčuje…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Je to tak, kanadský telekomunikační operátor TIW prodal za 70 milionů dolarů své aktivity v Brazílii. Šlo o 49 % ve společnosti Telpart, holdingovou společnost ovládající dva brazilské mobilní operátory Telemig a Telenorte. Kupcem je Highlake International Business Company, fond specializovaný na rizikovější operace. Pro jistotu ještě zopakuji, že TIW skrze ClearWave je majoritním akcionářem Českého Mobilu / Oskara. Minulý týden TIW podobně prodal minoritní podíl v rumunském MobiFonu.


Burza reagovala na prodej brazilských aktivit velmi vstřícně a zdá se, že hodně investorů to bere jak signál toho, že TIW se ze svých finančních problémů probere. Akcie ve středu posílily z 0.2 na 0.27 USD, což byl velmi solidní výkon – Nasdaq se spíše pokoušel vzpamatovat z pondělního propadu, než že by posiloval. Je to hezký pohled na sbírku akcií TIW, ovšem možná s prodejem nespěchejte…jestli se TIW opravdu vzpamatuje, mělo by to stát za to… Zdroj: BusinessWire

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.