TIW (viamajitel Oskara) prodal podíl v rumunském MobiFonu

Patrick Zandl · 20. březen 2003

Již delší dobu se spekulovalo o tom, že TIW / ClearWave budou muset prodat podíly ve svých středoevropských operátorech, aby si doplnil zásobu hotovosti. Stalo se, bylo prodáno za 42,5 mil USD zhruba 5,7-5,9% (podle toho, kdy se uzavře vypořádání) v rumunském operátorovi MobiFone firmě Emerging Markets Partnership (EMP) - to jsou investoři, nikoliv telco firma.

Celý obchod je zajímavý proto, že TIW je via ClearWave i majitel Českého Mobilu / Oskara. A právě o Oskarovi se šuškalo, že to bude on, kdo bude prodán. TIW se ale vydalo cestou odprodeje minoritního podílu. Takže jestli jste se těšili, po masivní reklamně Orange na nějakou SMS reminder službu, že Orange přichází na náš trh, tak zatím se bude spíše vařit v jiném kotli.

Hezky se k finanční situaci vyjádřil André Gauthier, CFO TIW: "TIW's financial situation is continuing to improve and our available cash resources and expected dividends from MobiFon will allow us to repay our corporate credit facility in full prior to its stated maturity of June 30, 2003. Our main corporate debt will then be comprised of US$ 220 million in principal amount of 14% Senior Guaranteed Notes due December 2003 and we will continue to review opportunities to refinance our corporate debt, raise new financing and sell assets," pokud se vám to nechce číst, pak fakticky řekl, že TIW bude dále schopno splácet své závazky a je dost možné, že se z dluhý vyhrabe bez toho, aby muselo dále razantně prodávat svoje aktivity.

To ale nic nemění na tom, že kurz akcií TIW se propadl přímo pekelně - od publikování finančních výsledků ClearWare / TIW dne 28. února spadl kurz s 0,32 na 0,20 USD a nejeví tendenci se probírat. V každém případě to byl pro mne zajímavý námět na rozšíření portfolia akcií telekomunikačních firem, konečně mám někde pořádný balík akcií :) škoda že nestojí za nic :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook