Tisková zpráva T-Mobile k MDA II mne naplnila optimismem…

Patrick Zandl · 27. srpen 2003

...optimismem z toho, že humoristé ještě nevymřeli. T-Mobile se chlubí novým MDA II, který se představuje na IFA veletrhu v Berlíně. Z tiskové zprávy si dovolím vyjmout několik marketingových výstřelů do davu, kterým už opravdu nelze než se pousmát.

"T-Mobile MDA II je třípásmový PDA s vestavěným VGA fotoaparátem," hlásí hned třetí titulek sumarizující zprávu. Jak vypadá třípásmové PDA? Jaká tři pásma PDA používají? Pokud nevíte, napovím: autoři tím chtěli vyjádřit, že v PDA je telefon a ten zvládá pásma 900/1800/1900 MHz pro GSM. Také spojení VGA fotoaparát je tak čengliš, až to bolí.

I dále se pokračuje z ostra: PDA s vestavěným telefonem s podporou GPRS a novými multimediálními funkcemi, díky nimž se tento přístroj stane nutností pro každého manažera. Je takové PDA opravdu nutnost?

A rány do hlavy neustávají: Díky strategické spolupráci se společností Microsoft je MDA II vybaven novým operačním systémem společnosti Microsoft, Windows Mobile 2003 for Pocket PC Phone Edition. Uživatelé tak mohou přijímat, vytvářet a zasílat elektronickou poštu snadněji a rychleji než kdykoliv předtím. Je to nesmysl - použití PocketPC neovlivní, jak rychleji můžete přijímat, vytvářet a zasílat poštu. Mohou ovlivnit komfort práce s ní, ale ne rychlost. A po pravdě řečeno, nepřišlo mi, že uživateli normálního POP3 účtu by PocketPC přinesla něco extra.

Ještě jedna velkorysá věta za všechny: Velkoryse pojatá paměť RAM o kapacitě 128 MB umožňuje přístup i k velkým souborům. Chtěl jsem se podívat, který to expert tuto tiskovou zprávu vytvořil a tak jsem si ve Wordu dal volbu Vlastnosti. A jako autor je zde uveden jakýsi Ein geehrter Microsoft-Kunde z firmy Laycom.

Co dodat? Takovéto tiskové zprávy jsou mor jak pro novináře, tak pro firmu. Firma ze sebe u lidí, kteří do problému trochu svítí, udělá blbečka. A novináři, kteří problému tolik nerozumí, zase z pojmů jako Velkoryse pojatá a Snadněji a rychleji než kdykoliv před tím pochopí, že takovou zprávu do novin nemohou překopírovat Copy & Paste a že by ji museli přepsat, na což se necítí - a vyhodí ji. Nevím jak vás, ale mne napadlo, že když se výrobek musí takhle halasně vychvalovat, asi bude stát hodně za houby. Ostatně, ono předcházející "velmi úspěšné MDA" mi přišel jako propadák.

Prý tento MDA II zázrak bude k vidění na Invexu ve stánku Microsoftu. Alespoň jedna zajímavá a důležitá informace z celé tiskové zprávy - Microsoft ani letos nezrušil svoji účast na Invexu.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook