Tisková zpráva: Hypermegaportálový projekt Přehled.net vstupuje do ČR

Patrick Zandl · 3. květen 2004

(Praha - Ženeva 3.5. 2004) Dvě vedoucí weblogerské společnosti Olmer Media a Marigold Networks oznamují spuštění ojedinělého projektu Přehled.net (www.prehled.net). Tento projekt budou provozovat v společném česko-švýcarském joint-venture nazvaném Ajoj Time Warning.

Hypermegaportálový projekt Přehled.net se stává největší investicí do portálových projektů v ČR v letošním roce a podle oficiálního vyjádření finačního ředitele Ajoj Time Warning Patricka Zandla přesáhla již v květnu  investice do projektu Přehled.net více jak 400 Kč. "Zatím největší investice směřovaly do zaplacení domény," prohlásil Patrick Zandl a technický ředitel Petr Olmer k tomu dodal: "Překvapila mne naše finanční odvaha, původně jsem se domníval, že jsme doménu zaplatili kradenou platební kartou!"

Ale nejenom finanční rozlet nového projektu překvapí, ambiciozní je také záměr. Přehled.net je totiž zvláštním druhem  agregátoru technického zpravodajství. Přehled.net v pravidelných intervalech prochází české technické servery, sbírá z nich nové zprávy, ty analyzuje a zatřiďuje do skupin podle zaměření. Čtenář Přehled.net se tak dozví o tom, jak o kterém konkrétním tématu jednotlivé servery informují, ihned vidí, když některé servery najednou píší o stejném tématu.

"Pokročilými algoritmy na bázi AI procházíme jednotlivé zprávy a zjišťujeme, o čem jsou. Také zprávy třídíme podle jejich důležitosti, takže čtenář, který přijde na Přehled.net, má dokonalý přehled o všem důležitém, o čem se dnes na českém internetu v technickém zpravodajství píše," říká Petr Olmer. "Původně jsme chtěli najmout obrovskou redakci, která by jednotlivé servery převálcovala rozsahem a komplexností poskytovaného zpravodajství, ale pak nám přišlo levnější a sociálně přípustnější monitorovat ostatní servery a neničit tolik zaběhlých serverů," dodává k tomu Patrick Zandl.

Ke spolupráci Olmer Media a Marigold Networks zástupci obou společností svorně prohlašují: "Je to běžný postup, že se lídři v jednotlivých oborech slučují tak, aby mohli nabídnout komplexní pokrytí zpravodajství a těžili z úspor z rozsahu a korporačních synergií. Nyní nebude dále nutné, aby čtenáři telekomunikačního weblogu Marigold směřovali na kupříkladu články o opeře a vážné hudbě na konkurenční projekty, ale mohou přímo přejít použitím moderních technologií (hyperlink (tm), click (tm) atd) na Gramec. Co by mohli chtít více?"

Dobrou zprávou pro zájemce o účast na internetovém podnikání také je, že Ajoj Time Warning ještě letos bude usilovat o veřejný úpis akcií v americkém Nazdar. Kladné rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se vznikem joint venture se očekává v nejbližších letech.

----

O společnosti Ajoj Time Warning: Tato společnost zapsaná ve weblogerském rejstříku jako akciový weblog a vznikla v roce 2004 jako společný podnik Olmer Media a Marigold Networks. Společnost v prvním čtvrtletí letošního roku vykázala přes 120 Kč obrat, konkrétní údaje o zisku se rozhodla zatím nepublikovat.   Hypermegaportál Přehled.net najdete na internetové adrese www.prehled.net

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook