Tiscali zprovoznilo hotspot zdarma v Metropoli


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Když jsem se nedávno potuloval po nákupním centru Metropole se svým WiFi Finderem, odhalil jsem tam signál. Ale než jsem se tam vypravil s notebookem, přišla mi tisková zpráva z Tiscali – oni tam instalovali hotspot a je zdarma. Tisková zpráva píše:

Zákazníci nákupního centra, restaurací a další návštěvníci Metropole Zličín v Praze 5 se nyní mohou kdykoliv připojit k internetu prostřednictvím nového Wi-Fi HOT SPOTu, který zde byl zřízen předním poskytovatelem internetových služeb v České republice, společností TISCALI. V rámci pilotního projektu je tento přístup na internet pro všechny zájemce zdarma.

Wi-Fi HOT SPOT společnosti TISCALI se nachází uprostřed Metropole Zličín, přímo nad prostorem Food Court. Uživatelé se mohou na internet připojit v celém prostoru Food Courtu, na ploše o celkové rozloze až 1500 m2. Každý návštěvník nákupního centra, který má s sebou notebook nebo PDA s podporou Wi-Fi, se může k Wi-Fi HOT SPOTu společnosti TISCALI připojit a surfovat na internetu nebo si v pohodlí vyřídit své emaily. Metropole Zličín vstoupila do spolupráce se společností TISCALI, aby mohla svým návštěvníkům nabídnou další možnosti jak si svůj čas v nákupním centru ještě více zpříjemnit. Bezdrátový přístup na internet prostřednictvím Wi-Fi HOT SPOTu je v rámci pilotního provozu zdarma.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

4 komentáře

  • Ano, neco tu bezi, AP je asi chybne nakonfigurovano, protože WXP SP2 se ne a ne pripojit. Krome toho, ze ma sit SSID TISCALI-HOT-SPOT se zandy marketing nekona. Rychlost dle speedmetru pres 2 Mbps.

  • [1] Což mi připomíná, že jsem se s XP SP2 pokoušel nedávno připojit ve františkánské zahradě k WideNetu a taky se to nechytlo. zkoušel jsi to?

  • muzu potvrdit, ze se na tiscali hotspot v metropoli s xp sp2 neda pripojit. signal je sice excelent, ale co z toho kdyz se zadne data nesypou 🙁

  • V říjnu jsem se tam připojoval celkem pravidelně. Mám WXP home a fungovalo to. Občas mi to našlo dva hotspoty. Ten druhý se jmenoval 2d1956 a nefungoval. TISCALI_HOT_SPOT běhal celkem slušně. Bohužel nikdy jsem mu nezkoušel změřit rychlost. Pak jsem si zavedl ADSL domu a přestal jsem tam chodit. Dneska jsem si tam jen tak zašel vyzkoušet to a nefunguje to. Místo tiscali_hot_spot našel SERVER_GASTRO a ten chce Network Key. Nevíte jestli už to náhodou nezpoplatnili?