Tipy na nové weblogy: Geeklandia, La Trine a Flotila

Mám tu zase nějaké tipy na zajímavé weblogy. Tak především Geeklandia je weblog Romana Staňka, věnovaný technologiím viděným z zaoceánského pohledu. Stojí za pozornost, už proto, že Geeklandii píše člověk, který něco dokázal, takže jeho názorům je vhodno přikládat váhu. A také proto, že výběr témat je hodně netradiční oproti běžným webům, takže je to příjemné osvěžení.

Druhým weblogem doporučeným ctěné pozornosti je La Trine Davida Grudla. Je více programátorský, ale i pro ryze neprogramátory se tam najde týdně něco, co stojí za to přečíst.

A milovníkům sci-fi přidám ještě k dobru link na moji oblíbenou a online psanou sci-fi povídku Flotila Země. Ale to už je opravdu spíše na chuť, než povinné čtení…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Ještě bych doplnil jeden zajímavej novej blog: http://mrtvy.bloguje.cz/
    Pořád mi není jasný, co si o tom mám myslet 🙁

  • La Trina je sice odbornej blog, ale úplně jinej druh. To je jako kdyby Pixyho psala Vosa na jazyku – ale vyvíjí se, starší příspěvky jsou víc obyč, nové už mají typycký humor. Design se mě osobně zdá slabší, a taky štve mě, že otevře seriál a nepokračuje – třeba o BlogCMS (se bojí Hulána? 🙂

    Trošku bych přirovnal k Převážně neškodnému blogu, ale La Trina je prostě jasnej, svůj. Jestli to nezabalí jako Vosa, tak jednou bude number one.

    Geeklandiu jsem neznal a vypadá dobře. Sice zatím se tam není moc co dočíst, spíš deník, ale uvidíme :-)))