Tip na víkend: Folková Ohře na Horním hradě

Aby nebylo tipů na víkend málo, přináším ještě jeden a to na Folkovou Ohři. Je v sobotu i v neděli na Horním hradě, tady najdete všechny programy i dopravní informace, je to cca 1,5 hodiny jízdy autem z Prahy.

Folková Ohře je už třetí ročník folkového festivalu, který má jednu zvláštnost – je na hradě. Takže když vás zrovna nezajímají fidlálisti, můžete si prolézt hrad, koukat se na šerm, zajít do čajovny, projít se po okolí třeba do Hejtíkovic arboreta, děti usadit k pohádce (není na velké plazmě, hrají tam živí lidé, to víte – hrad…). A kromě toho se křtí Hrochova kniha: Putování hrocha aneb cesta za Fénixem z Prahy až na Horní Hard.

Ještě technická poznámka: Horní hrad je v horách, což znamená, že je lepší počítat se změnou počasí. Také to znamená, že je tam jiné počasí, než v Praze a pokud v Praze prší, máme otestováno, že na Horním hradě je většinou hezky. Web Horního hradu a tady je pár mých posledních fotek z Horního hradu (jo, abych nezapoměl, taky se mu říká Hauenštejn, což germanisty asi nepřekvapí)…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře