Tim Berners-Lee proti mobilní doméně


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tim Berners-Lee nazývaný nyní s oblibou „otcem internetu“ (tvůrce HTTP protokolu) se vyslovil proti zavedení speciálních domén pro mobilní obsah. Své stanovisko zaslal 14. května World Wide Web Consortium (W3C). V něm mimo jiné říká, že zavedení .mobi domény je proti návrhu a účelu internetu. Tuto doménu by si mohli registrovat pouze mobilní operátoři a tvůrci mobilního obsahu (safra, kdo by hodnotil, zda děláte mobilní obsah, říkám já). Lee také dodává, že internet by měl fungovat nezávisle na typu zařízení: „The Web must operate independently of the hardware, software or network used to access it, of the perceived quality or appropriateness of the information on it, and of the culture, and language, and physical capabilities of those who access it.“ Zdroj: InfoSync a česky DigiWeb.


Já jsem ve věci mobilní domény značně neutrální. Když vznikne a na trhu se uchytí, bude to zřejmě ku prospěchu, jinak by se nechytila. A v opačném případě zapadne mezi ostatní podobné nepoužívané domény. Nebo si někdo z vás trhá žíly kvůli doméně .eu? Myslíte, že si mám registrovat marigold.eu, abych byl dostatečně in?

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.