ThinkPady budou standardně s 802.11a i b, budoucnost WiFi


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


IBM se také rozhodlo přidat se k sílícímu trendu tlačení WiFi do notebooků a tak ohlásilo, že do jeho nových ThinkPadů přijde standardně čip pro 802.11 a i b síť. Firemní uživatelé to jistě ocení. Prvními takovými notebooky se stane R40. Více na CNetu.


Na ZD News je hezký článek o budoucnosti WiFi respektive hlavně jeho rychlejší varianty 802.11g – The whys and wherefores of the Wi-Fi future. Dvě malé výtky k článku mám (jinak ho doporučuji ke čtení) – především autor mluví o tom, že vzniknou tri-mode karty podporující 802.11 a, b i g standard. Ve skutečnosti budou jen dualmodové – standard g obsahuje zpětnou kompatibilitu se standardem b, takže stačí mít kartu podporující a/g a podporuje zároveň automaticky i b standard. Druhým ne zcela zprávným tvrzením je názor, že v b/g sítích propustnost klesne na úroveň b standardu. To tak zcela neplatí – g zařízení budou mít vyšší propustnost i v síti, kde budou kombinována s b zařízeními… Jinak článek říká, že budoucnost a zařízení je svázána s kanceláří (u nás se ani jinde nedají používat, než v budově) zatímco g zařízení přinesou multimédia do domácností… no uvidíme…


 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.