Test D-Link PCMCIA s 802.11g, návod na WiFi sektorovku

Patrick Zandl · 12. únor 2003

Zatímco recenzí Géčkových APček a routerů je již poměrně požehnaně, recenzi PCMCIA karty pracující podle 802.11g je jako šafránu. Respektive jsem našel první pořádnou. A to na výrobek s fantastickým jménem D-Link AirPlus Xtreme G High-Speed 2.4 GHz Wireless CardBus Adapter. To zase někdo v marketingu myslel hlavou... Recenzi najdete zde na 802.11 Planet.

Na WiFiOnline najdete český návod na stavbu sektorové antény o zisku 10 dBi. Je česky, proto ho uvádím, anglických a jiných návodů na podobné antény je dost - ale tady máte autora na dosah ruky a můžete se ho ptát. Jen varuji před přílišným optimismem - bez přesné výroby se na těch 10 dBi nedostanete, ale za tu cenu by i pětina byla hezká a mohla hravě dostačovat.

Na Mobil.cz najdete super přehled hodinek vybavených pagingem podle Microsoftu. Přiznám se, že se mi ten koncept hodně líbí a chlapci z Multitonu by mohli do něčeho takového šlápnout. Jen mne trochu leká, jestli se náhodou ta třetí značka hodinek nečte Šunto - to by trochu vrhalo stín na lesk této značky... O co jde? Hodinky přes paging (něco jako RDS na rádiu) stahují různé informace. Bohužel ne vaše emaily, ale spíše takové praktičnosti jako počasí (to když sedíte v klimatizovaném kanclu s kouřovými skly, potřebujete, protože jinak to nezjistíte, my dělníci v kolbence prostě natáhneme ruku pod díru ve střeše...) nebo dopravní informace (ty vám pro prahu řeknu z hlavy, Argentinská stupeň 4, Barandovský most bouračka v levém jízdním pruhu). Ale takové zprávy, kdyby na to šly v češtině, by byly také fajn...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook