Test D-Link PCMCIA s 802.11g, návod na WiFi sektorovku


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Zatímco recenzí Géčkových APček a routerů je již poměrně požehnaně, recenzi PCMCIA karty pracující podle 802.11g je jako šafránu. Respektive jsem našel první pořádnou. A to na výrobek s fantastickým jménem D-Link AirPlus Xtreme G High-Speed 2.4 GHz Wireless CardBus Adapter. To zase někdo v marketingu myslel hlavou… Recenzi najdete zde na 802.11 Planet.


Na WiFiOnline najdete český návod na stavbu sektorové antény o zisku 10 dBi. Je česky, proto ho uvádím, anglických a jiných návodů na podobné antény je dost – ale tady máte autora na dosah ruky a můžete se ho ptát. Jen varuji před přílišným optimismem – bez přesné výroby se na těch 10 dBi nedostanete, ale za tu cenu by i pětina byla hezká a mohla hravě dostačovat.


Na Mobil.cz najdete super přehled hodinek vybavených pagingem podle Microsoftu. Přiznám se, že se mi ten koncept hodně líbí a chlapci z Multitonu by mohli do něčeho takového šlápnout. Jen mne trochu leká, jestli se náhodou ta třetí značka hodinek nečte Šunto – to by trochu vrhalo stín na lesk této značky… O co jde? Hodinky přes paging (něco jako RDS na rádiu) stahují různé informace. Bohužel ne vaše emaily, ale spíše takové praktičnosti jako počasí (to když sedíte v klimatizovaném kanclu s kouřovými skly, potřebujete, protože jinak to nezjistíte, my dělníci v kolbence prostě natáhneme ruku pod díru ve střeše…) nebo dopravní informace (ty vám pro prahu řeknu z hlavy, Argentinská stupeň 4, Barandovský most bouračka v levém jízdním pruhu). Ale takové zprávy, kdyby na to šly v češtině, by byly také fajn…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.