Teplou držkovou na Novém Smíchově servírovala ochranka CarreFoure

Patrick Zandl · 7. září 2003

Nedělní akce Flash Mob na Novém Smíchově pořádaná Danem Dočekalem dopadla zajímavě - ochranka vyhrožovala a napadla dva účastníky akce. O co šlo? Účastníci Flash Mobu měli přijít do obchodního centra Nový Smíchov a u CarreFoure začít fotografovat. Pointa byla samozřejmě v tom, že ochranka zde lidi otravuje a zakazuje jim fotit.

Ochranka se nemazala se dvěma aktéry, blogery Kostějem a DarkMasterem. Pár ran, omezování svobody, objev cely či spíše kobky patřící ke standardnímu vybavení Nového Smíchova. Reportáž z akce lze jen těžko v krátkosti reprodukovat jinak, než psychicky labilní ochranka CarreFoure v akci. Vyprávění samotného Kostěje si přečtěte zde. Fotky zákroku od Dana Dočekala (včetně oné kobky) najdete zase na Pooh.cz zde. DarkMaster přidal svoji reportáž také zde.

Není to tak dávno, co podobný problém řešilo Tesco v Havířově. Od místní ochranky odešel člověk, kterému se nelíbilo, co dělala. A co dělala, zveřejnil včetně videodokumentace. A co ochranka dělala? Sem tam si nějakého "podezřelého" zavlekla do lesa a dala mu do držky, když nebyla v akci, tak zase šmírovala kamerou ženské zkoušející prádlo v kabinkách. A jak to dopadlo? Tesco žalovalo člověka, co všechno proflákl, ti kteří se provinili, dostali jen výpovědi. A to ještě kdoví jestli - to Tesco jen tvrdí...

Takže příště až půjdete na Nový Smíchov nebo velmi pravděpodobně kamkoliv do CarreFouru, těšte se na to, co se vám může stát, když sebou budete mít fotoaparát (nebo i z jiných důvodů, které neznáme?). Držková za tepla, cela na vychladnutí - chlapci jsou "odvážní", když mají převahu.

A co teprve, až místní ochranka zjistí, že fotografovat se dá i s některými telefony. Naštěstí to při IQ ochranky asi nebude jen tak.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook