Teplotní chladivosti ku potěše mysli


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Je vedro. Nevím kolik, protože mi prasknul v kanceláři teploměr a já nemám chuť psát nic důležitého na Marigolda. Ostatně, v tom vedru, přijde mi, se nic důležitého neděje. Nakonec mne z latergie vytvořené ještě updatem systému Cinetiku a kontrolou DVD expedic, vytrhl email Honzy Sedláka (i4). Ten mne upozornil na stránky Ministerstva financí. Nechápal jsem o co jde – poukazoval na aplikaci zvanou Šachmatky. K čemu Šachmatky slouží? K sestavování státního rozpočtu. Prý to jako zběratel kuriozit ocením. Ocenil – nomen omen, ten kdo to jméno vymyslel, si zaslouží už za tohle svůj třináctý plat.


Pokračuje také Žertva, jehož konec jsme tu také oplakali. Čtenáři a kolegové ho umluvili, aby ve svém weblogu pokračoval. Je zajímavé sledovat ten vývoj, jen samotné pátrání po jeho identitě stojí za to. Doporučuji přečíst příspěvek u Chinina Pátrání po Žertvovi, první pokus, kde autor vypráví o svém obvolávání všech redakcí: S pouhými dvěma výjimkami mi všude vyzradili, že jsou si téměř až úplně jisti, že Žertva dělá právě u nich. Ve více než polovině případů to bylo kvůli Bínovi („fakt, úplně přesný popis!“).


Pokud vám je ještě vedro, Rozhovor se sockou na Převážně neškodném blogu stojí také za to. Jak reagujete vy na žádosti o peníze od „somráků“?


A na závěr, po dlouhé době jsem se podíval na Vosu na jazyku a koukám, come back je v módě. Ne snad, že by přibyl velký článek, ale je tu malý vtipný obrázkový strip, jako do novin dělaný.


PS: Vedro je tak hrozné, že nám v kanclu vypadala elektřina… ale notebook má baterky, takže jsem o příspěvek nepřišel 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.