Telefonica O2 ruší limity FUP pro ADSL

No vida, že to jde. Telefonica dnes oznámila, že ruší limity FUP pro všechny staré i nové zákazníky ADSL a to od prvního dubna. Snad to není apríl, protože jestli ne, tak bychom rovnou mohli říci, že je to dobrá zpráva. I když můžeme dodat, že mohla přijít dříve, díky za to, že vůbec přišla.

„Průběžným sledováním požadavků trhu a především díky novým technologiím implementovaným v síti jsme schopni přizpůsobit se rostoucím potřebám zákazníků. Proto jsme se rozhodli zrušit objemové limity pro přenos dat, jejich existence nadále není nutná,“ říká v oficiální tiskové zprávě Matts Johansen, výkonný ředitel pro marketing společnosti Telefónica O2 Czech Republic a dodává: „Jde o další významný krok v postupném zkvalitňování datových služeb ADSL směrem k zákazníkům.

A co jsou ty nové technologie? Podle mne kvalitativně prověřenou technologií pro podporu zrušení FUP je především agregace dat 1:50 na domácích linkách. Ono přeci jen, když si na UPC stahuji film plnou rychlostí linky, tak je to pošušnáníčko. Až tak velký, že už dávno ani nemám tu nejrychlejší přípojku od UPC. Tak ať jsou zákazníci bublinkového království rovněž spokojení.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

16 komentářů

 • Jeste si pamatuji dobu, kdy Telecom zacal aplikovat agregaci 1:50 a nebylo FUP – rychlost byla srovnatelna s dial-upem 🙁 Tak jsem zvedav, jak se to projevi nyni.

 • [1] no pokud se nepletu, tak agregace pořád funguje… http://jdem.cz/abky9 alespoň dle webu O2 a podmínek 2Mbit adsl je agregace 1:50 (osobně ji nijak nepociťuji)

 • Stejně od nich odcházím, protože FUP limity mi až tak nevadí (momentálně jsou pro mne dost vysoké), ale vadí mi pomalost linky, protože jsem dál od ústředny. Telecom se nechystá s tím něco udělat, takže bezdrátově dostanu rychlejší linku za méně peněz. Navíc se za poslední tři roky poskytovatel wifi dosti zprofesionalizoval, takže výpadky jsou už minimální a připojení na 5 GHz dosti spolehlivé. Je fajn, že limity ruší, nicméně: Adios telekome.

 • Víte co je vtipné? Právě jsem dokončil hovor s pracovníky centra pro významné a firemní zákazníky, kde jsem se ptal, zda má ještě smysl mít objednaný tarif bez FUP (a platit za něj cca 2x víc), když se od 1. dubna FUP ruší. Slečna mi odpověděla, že nic neví o tom, že by se FUP rušilo, tak jsem jí nadiktoval adresu na JEJICH stránky, kde to deklarují, a z telefonu se ozvalo: „No jóó…“, pak jsme se domluvili, že o tom „něco“ zjistí a zavolá mi zítra.

  Jsou to ale vtipná firma, že? 🙂

 • tak snad by tak velká a celosvětová firma si nedělala ze zákazníků apríla…

 • Tomik: ale to je normální, že operátoři na infolince ví míň než zákazníci, sám jsem to zažil, také jsem dělal (v jiné společnosti) tuhle nevděčnou práci 🙁

  To vždycky nějakého idiota napadlo odeslat desítky tisíc dopisů a my jsme pak „za provozu“ zjišťovali, co že to vlastně klienti dostali za nabídku.

  Klasická velká firma – levá ruka neví, co dělá pravá.

 • No ještě by mohli zdražit CDMA aspoň o 500 kč, aby se to kapku uvolnilo a ty notoričtí stahovači by vypadli sosat jinam. 🙂

 • 2 roky jsem přemýšlel, zda má cenu si pořídit premium účet u Rapid Share, když mám FUP jen 40 GB / měsíc. Nyní je vše vyřešeno :o) Jdu do toho.

 • otázka zní, jak je to řešeno na VO

 • a také jaké budou podmínky toho „neomezeného“ přenosu. Protože nevěřím, že to bude opravdu neomezené, to nemá prakticky nikdo na světě. Využívat totiž linku na 100 % (což je s dnešními bittorenty docela běžná záležitost – asi 5 % uživatelů), znamená že náklady na konkrétního jednotlivce (IP konektivita atp.) asi 10× překročí příjem.

 • Ja si nemuzu pomoct myslim si ze v tom bude nejaky hacek- moc tem Telekomunistum neverim bo si pamatuji jake driv delali prasarny

 • Jsou to tydýti… nabídli mne, zpomalení internetu zadarmo… pak to stálo 990,- Kč pak mi poslali dobropis… zaplatil jsem 1365,- Kč … mezitím mne změnili protokol, když jsem si chtěl připojit tu jejich O2 TV… tím mi zablokovali spojení a na to zablokované spojení mi poslali majl, že došlo ke změně… po telefonu mne přesvědčovali, že jsem zavirovaný… jejich expert mne doma přesvědčoval o tom, že mám špatný router… no je to spolek… teď mi nejde wifi… jakž takž jsem to znovu zprovoznil, abych se dostal na internet, ale také přejdu k někomu skromějšímu

 • Zrovna jsem byl nucenej si vzít ADSL od O2 tak jsem zvědavý jak to bude fachat, a tohle me taky potešilo, už při objednávání jsem sprdnul člověka na telefonu že to je hrozná kravina v dnešní době omezovat data …

 • … taky mi nabídlli přechod z extreme na normál za 990. Odmítl jsem, a po dvou letech jsem chtěl zrušit smlouvu s tím, že si založím nový 2MB a jseště budu mit slevu. … Paní vedoucí mi nabídla spomalení za symbolickou korunu pokud nebudu nic rušit, s tím že migrace se provede až 4.1. … V honbě za novým zákazníkem, zapomínají na staré.

 • Me se již koncem unora nezaktivoval
  FUP a v mojenonto.cz si již není mozne objednat DataKlik, takze je mozne, ze se FUP neuplatnuje již ted. Dost me tato zprava potesila, protože a limitem mám kazdy měsíc problemy(10G je málo a 500 navíc za neomezenou variantu se mi davat nechce). A to nejsem zadny notoricky stahovac. Stačí zaktualizovat systém, denní prohlednout oblíbená stránky uplpadnout fotky a je po limitu.

 • Zdravim nadšence pro O2.Nalákali mě na reklamu že ruší FUP.Ano je pravdsa že žádný FUP už nemám,ALE nejvetší rychlost stahovaní torrentu je do 20KB/s .Takže opravdu FUP není ,ale rychlostně je to omezený hodne.Mužete říct ,máš to špatně nastavený. Omyl.Pokud stahuji běžným způsobem tak mi to jede kolem 150KB/s,ale jak najedu na azureus nebo bittorent a začnu stahovat torrenty tak mi to jede jen kolem 20KB/s a nejsem omezeny počtem zdroju.A za další,pokud beří stahovaní torrentu ,tak mi to zablokuje internetový prohližec a dlouho trva nez najede stránka nebo nenajde vůbec. Po vypnuti azureuse jede vse v pořádku.Mel jsem mikrovlnku a říkal jsem si jak je pomala,ale dnes muzu říct že jak splním 12 měsíční smlouvu,tak se vrátím spátky k mikrovlnce.