Telefon Víkend aneb Internet za paušál je tady…

Český Telecom spustil službu nazvanou Telefon Víkend, kterou nám tak nějak jasně vzkazuje, že nemožnost zavést paušál za vytáčené připojení k internetu je záležitostí fabulativní, nikoliv technickou či neekonomickou. Za 99 Kč máte možnost kecat si o víkendu po pevném telefonu do pevné linky v ČR po libosti. Zdroj: Mobil.cz

Lidé se v diskusích ptají, zda 99 Kč není moc. Vzal jsem do ruky kalkulačku – je to zhruba tolik, aby nějakého alternativce nenapadlo aktivovat všem svým zaměstnancům Telefon Víkend a nechat jim přes víkend vyvěšenou linku na firemní čísla – čímž by inkasovali propojovací poplatek. Telecom podle mne stanovil paušál tak, aby se to nevyplatilo.

Zaujala mne ale i druhá věc.Hovory sice mohou být zdarma pouze půlhodinové (aby lidé u sluchátek neusínali, říká pan D. Duroň z ČTc) – ale to na surfování není tak málo. Je ještě nějaký ISP, který má modemy na klasických telefonních linkách, tedy ne na Internet tarifových linkách 971? Bylo by přeci fajnové na nich rozchodit připojení k internetu…

Bohužel pro alternativní operátory to obchodně nedává smysl, snad jen firmy, které rády nasírají Telecom by mu to mohli udělat na truc (pár by jich bylo). Na druhou stranu si stejně tak můžete hodit do práce modem a o víkendu volat na nevyužívanou linku a vždy po půl hodině zavěsit.

Otázka je, zda to celé stojí za tu námahu. Připadá mi, že na trhu se začíná objevovat řada výhodných nabídek na připojení, takže už pomalu ztrácí smysl Telecom zkoušet šulit… (a to je pro Telecom stav věru nebezpečný, protože tím pádem už ani nemá smysl o něm přemýšlet, když chcete nějakou moderní telekomunikační službu).

Update: Pavel Adam v komentářích připomíná, že ISP mají své aliasy, takže to vlastně můžeme ihned vyzkoušet – Např. idnes – 266090012, volny – 246098993. Takže kdo si ten víkendový tarif aktivuje, může internetovat půlhodinu v kuse, pak zavěsit a znovu vytočit – a to vše za kilčo měsíčně…

Našel jsem další čísla:
RAZDVA (Contactel) – 266090012
QUICK (Cesky Telecom) – 222111993
TISCALI – 220199111

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

  • Rekl bych ze vsichni ISP maji modemy na klasickych cislech, jen se o nich nevi. Napr. idnes – 266090012, volny – 246098993. Obcas se to hodi ze zahranici.

  • Klasický případ situace, kdy ten, kdo chce s někým vydrbat, se geniálně vydrbe sám.

    Když se uživatel připojuje k internetu přes číslo začínající 971, ISP od Telecomu vyinkasuje nemalou část poplatku, kterou uživatel Telecomu za připojení zaplatí (ISP tak může tvrdit, že poskytuje internet zadarmo – kupodivu to nikomu nevadí, na rozdíl od nadpisu tiskové zprávy Telecomu). Pokud se uživatel připojí přes klasické telefonní číslo, dostane ISP prd.

    Takže, směle do toho!

  • Pokud je ISP jen ISP dostane prd, pokud je ISP operator jako treba COL nebo Contactel, pak dostane na propojeni od Telecomu vic (0,20 Kc/min) nez kdyby to byl klasicky internet na 971 (kde je 0,15 Kc/min).
    U Telecomu dnes ale zadny ISP, ktery by dostaval od Telecomu provizi za volani na 971, neni. Vsichni ISP (kteri nejsou soucasne AO) s vetsim objemem provozu uz davno migrovali k alternativnim operatorum, protoze od nich dostavaji lepsi provizi, nez jakou nabizi Telecom.

  • Myslím, že právě pro stahování pošty večer to je dobrá služba. Když navíc nastavíte modem, aby se odpojil po X minutách automaticky, máte to (v rámci paušálu) grátis. Pro lidi, co utrácí za internet do pěti set měsíčně, je to jak dělaný.