Teledrobky: Irák vykopal američany (zatím jen s CDMA), IOL Secure, N-Gage, Sendo se Series60 atd…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Irák včera udělil první licence na vybudování mobilních sítí firmám AsiaCell, Orascom a AtherTel. Všechny mobilní licence jsou pro systém GSM, žádná američany tolik tlačená podpora CDMA se nekoná. Je to symbolické na obě strany – Irák tim dává najevo, že si nenechá diktovat podmínky a USA zase svoji určitou toleranci netlačit na pili příliš.


Telecom nabídne ochranu před viry v emailech jako doplňkovou placenou službu. Za ni pod názvem IOL Secure zaplatí uživatel v základu 79 Kč měsíčně a Telecom bude scanovat jeho emaily na viry. Jestli mohu doporučit, pokud po takové vymoženosti toužíte, za 30 USD ročně vám společnost Runbox dá poštovní schránku o kapacitě 100 MB, bude ji chránit před viry a spamem a nabídne přístup POP/IMAP/WAP atd – vše velmi komfortní, sám to používám. Podobnou službu nabízí například i Volná, Contactel atd, ale Runbox mi přišel nejlepší.


UMTS se u nás zřejmě opravdu o rok opozdí. Stát totiž jedná s T-Mobile a Eurotelem, že by od nich dostal peníze za licence dříve a zaštupoval tak rozpočet, na oplátku jim o rok posune termín startu sítí. Start UMTS u nás tedy bude požadován do 1.1.2006. Vadí to někomu? Operátoři mohou sami o sobě startovat už dříve, zákazníci ještě nevědí, že by 3G sítě chtěli a provozovatelé WiFi připojení si mohou jen mnout ruce.


Nokia rozjela distribuci svého očekávaného herně mobilního produktu N-Gage. N-Gage prodává přes 30 000 distributorů v šedesáti zemích světa. U nás distribuci her dělá JRC, samotné přístroje obvyklá Nokia sorta dealerů. Já si myslím, že se to bude prodávat dobře, Vreco jako herní guru tomu zase nevěří. Tak si vyberte 🙂 Zdroj: Inquirer.


Sendo hodlá do konce roku vrhnout na evropský trh svůj chytrý telefon se Series60, na asijský trh přijde počátkem roku 2004. Inu, když je Microsoft namíchnul… Zdroj: AsiaMedia.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.