Telecomu dnes hapruje ADSL

Od raních hodin jsou hlášeny celorepublikové problémy s ADSL Českého Telecomu. Od zhruba osmé hodiny je ADSL průběžně nefunkční a technici Telecomu začali pracovat na výměně vadného hardware. Výměna může trvat několik hodin, ale předpokládá se, že do večera bude zase všechno funkční.

Uživatelé ADSL mohou problémy pociťovat různě, především pak nedostupností internetové konektivity.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

8 komentářů

 • V Kralupech nad Vltavou jsem mel hlaseny problem s nedostupnosti ADSL od CTc uz v 5:45. V 6:45 to zase nabehlo.

 • problem se tyka pry jen Cech, Morava funguje

 • Uživatelé ADSL mohou problémy pociťovat různě, především pak nedostupností internetové konektivity.

  Tak to je u internetoveho pripojeni pomerne podstatny nedostatek. On vubec cely Telecom nejak hapruje, uz se mi tri tydny usazuje prach na ADSL modemu ze samoinstalacniho balicku, ale aktivace porad nikde.

 • uz se mi tri tydny usazuje prach na ADSL modemu

  Jo, jo, to už taky dobře znám. Jen se ten prach usazuje o něco déle. 🙁 A mezitím chodí dopisy z ČTc, který chce doplnit další a další údaje. Myslím, že o telekomunikacích něco málo vím, ale větší části obsahu toho dotazníku prostrě vůbec nerozumím a nevím, co tam zatrhnout. Telecom se evidentně snaží přiblížit ke svým klientům.

 • [4] pánové já naprosto nechápu, proč si něco kupujete od ČTc. Já raději utratím u někoho jiného o dvacet procent víc, jen když vím, že z toho bude mít Telecom polovinu. Proč třeba nekoupit ADSL od EMEA/Contactel když je nejlevnější a rychlejší než Telecom. Jediný diskutovatelný důvod může mít "neomezeneost" Telecomího DSL, pakliže lze považovat za neomezenost to, že to po půl giga spadne na poloviční a po dalším půl giga na osminovou rychlost.

 • ADSL – Nejde to od rána cca 4:00, rozběhlo se teď, tj. 18:20 (Contactel – EMEA Ahoj)

 • Takhle vypadalo (v Praze) ADSL ČTc koupené u Aliatelu:
  http://www.ryston.net/stats/img/62.209.232.33.html
  a takhle (také v Praze) koupené přímo u ČTc:
  http://www.ryston.net/stats/img/80.188.113.162.html

  Ovšem i v případě Aliatelu traceroute končil až na SSG v síti Českého Telecomu, takže zjevně ČTc pečuje o své zákazníky lépe než o cizí. (?!)

 • To pozor, ja jsem nic od Telecomu nekoupil, a ani tak nehodlam cinit. Objednal jsem si, vicemene z recese a z dlouhe chvile samoinstalacni balicek s tim, ze se podivam, jak jim o beha a za dva tydny vratim. Mam sto chuti vratit ho hned a zeptat se, jestli zvladnou deaktivovat pripojku, ktera dosud nebyla aktivovana.
  Jinak souhlas, od Telecomu se snazim nic si nekupovat a nevyuzivat jejich sluzeb uz z principu…