Telecom znovu prodlužuje provoz WiFi zdarma


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Český Telecom vydal upravené podmínky používání svojí WiFi služby. Termín ukončení testovacího provozu byl znovu posunut a tentokráte na 31.3.2004. Přesto zainteresovaní lidé soudí, že ani tento termín není poslední.


Telecom provozuje jednu z největších sítí hotspotů u nás a to na lukrativních místech. Už rok je tato jeho síť k dispozici a zavádění byť prosté registrace uživatele trpí velkými problémy. Telecom generuje uživatelské jméno a heslo v komplikovaném tvardu, už samotná přihlašovací stránka hlásí velké množství chyb a nevložených souborů, celý systém je viditelně ve stavu zrodu a místo účtování poskytuje tak nanejvýše základní statistiku provozu. Zavedení zúčtovacího systému by bylo výrazně dražší, než samotné příjmy z celé služby a zpoplatnění by znamenalo propad ze současných stovek uživatelů na desítky. Nehledě na nutnou zákaznickou podporu a starosti s tím spojené. Jak to tak vypadá, WiFi zdarma vyhovuje i Telecomu – zejména když jeho hotspoty pokrývají stěží vnitřek lokality (restaurace, kavárny) a nehrozí tedy, že by si z nich někdo udělal pevné připojení…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.