Telecom smetl CDMA450 z eurotelího stolu. Pardon, pozastavil

Patrick Zandl · 18. únor 2004

Dnešní MF DNES přináší oficiální zprávu o tom, že Český Telecom zakázal Eurotelu pokračovat v přípravě sítě CDMA450, která měla odstartovat už v dubnu letošního roku v prvních městech (informoval jsem na Mobil.cz). MF DNES cituje: „Na základě písemného oznámení z Telecomu jsme projekt zastavili. Informovali jsme o tom zaměstnance i dodavatele,“ říká Diana Dobálová z Eurotelu. Firmě to oznámil 2. února dopisem šéf Telecomu Gabriel Berdár. Telecom včera reagoval, že záměr Eurotelu není definitivně smeten ze stolu. „Pozastavili jsme jej do doby, než bude schválen podnikatelský plán Eurotelu pro rok 2004“, říká Vladan Crha z Českého Telecomu.

A další citát komického ražení: „Dosud předložené podklady nesplňují požadavky na zvyšování hodnoty pro akcionáře Telecomu,“ reagoval Crha. Zdroj: MF DNES.

Takže abychom si to shrnuli: Eurotel nahnal do své GPRS služby s deklarovanou desetinovou rychlostí oproti home ADSL zhruba trojnásobek zákazníků, než Telecom do své PDSL (parodie na DSL). Přesto svými datovými projekty nezvyšuje hodnotu pro akcionáře. Wow, to je stejně myslitelné, jako že Čína uzná dalajlámu...

Proč to neříct jinak? Valeski nechutně provokativním způsobem ukazuje, že telekomunikacím rozumí. Troufnul si prokázat lepší výsledky a myšlenky, než Berdárův Telekom. Dokonce veřejně prohlásil, že by rád sehnal peníze a koupil Telecom. To už je pořádný důvod, aby mu v Telecomu ochodně pomohli s balením čemadánu a ujistili ho, že ve svém věku by se už měl věnovat hlavně vnoučatům a ne grilování managementu Telecomu.

No nic, jdu se raději podívat, jestli agentura Nová Čína nepíše něco o tom, že Čína uznala dalajlámu...

 

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook